Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
3 punkty z Zametem
04/11/2018 18:06
Legnica 4 listopada 2018 godz.11:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Zamet Przemków 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Janeczko Michał 49 min, 2:0 Cirko Michał 76 min, 3:0 Akacki Łukasz 87 min

Sędzia: Bajon Kacper (Del. Lubin)

Widzów: ok.150

Mecz z Zametem toczył się na ciężkim,mokrym boisku. Od początku spotkania nasz zespół uzyskał dużą przewagę, już w 3 minucie spotkania Michał Cirko znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem jednak nie wykorzystał doskonałej sytuacji bramkowej.
Cała pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando jednak bez efektu bramkowego.
Druga część spotkania rozpoczęta się dla nas bardzo dobrze ponieważ w 49 minucie zdobywamy prowadzenie, bramkę zdobywa Michał Janeczko który, wykorzystuje super podanie Grzegorza Kulikowskiego.
W 70 minucie świetną sytuację ma ponownie Janeczko ale fatalnie przyjmuje piłkę i tracimy szansę na kolejną bramkę. W 77 minucie spotkania ładną asystą popisuje się Maciej Swędzikiewicz a Michał Cirko precyzyjnym mocnym strzałem w długi róg zdobywa bramkę, 10 minut później najlepszy nasz zawodnik w tym meczu Kulikowski wykonuje rzut rożny a jego precyzyjne dośrodkowanie wykorzystuje Łukasz Akacki który strzałem głÃ³wką zdobywa 3 bramkę.
Mamy potem jeszcze 100% sytuacje które niewykorzystują kolejno: Grządkowski, Wójcik i Jazowiecki. Mecz kończy się wygraną 3:0 chociaż z przebiegu gry wynik powinien być dużo wyższy.
- Zamet zawsze wygląda dobrze podczas meczów i ta pierwsza połowa była taka nawet ciężka. Zagraliśmy ją w takim ospałym tempie. Mieliśmy jedną stuprocentową wtedy też sytuacje – Michał Cirko wyszedł sam na sam, jakby to strzelił wtedy to prawdopodobnie byłoby potem miażdżące nasze zwycięstwo. A tak musieliśmy się dosyć dużo męczyć, bo warunki na boisku były też dziś bardzo trudne - nie chciała nas ta piłka słuchać. W drugiej połowie zaczęliśmy grać już dużo szybciej piłką. Graliśmy więcej ofensywnie i dzięki temu bramki zaczęły wpadać - powiedział po meczu trener Konfeksu Andrzej Kisiel

Kolejny mecz mieliśmy rozegrać z Czarnymi Rokitki ale na prośbę zespołu z Rokitek mecz został przełożony na rundę wiosenną 2019. Mecz kończący rundę jesienną nasz zespół zagra na własnym boisku w dniu 17.11 (sobota) o godz. 12:00.

Konfeks: Kaźmierczak, Martinka (69 min Grządkowski), Kowalczyk, Swędzikiewicz, Cirko(82 min Dańczak), Akacki, Janeczko (88 min Cerolweicz), Piotrowski, Kulikowski (88 min Jazowiecki), Wójcik, Winnik (46 min Bazan)
Zamet: Grzegorz Kraska, Damian Macioł, Daniel Dudkiewicz, Damian Sykuła, Radosław Leńczuk, Mateusz Koban, Tomasz Pilarek, Erwin Prokopowicz, Patryk Kraska, Robert Szlachetko, Adam Depta.
Popis Marcina Robaka w derbach ekstraklasy
29/10/2018 13:06
W piątek 26.10.2018 w Legnicy odbył się ciekawy derbowy pojedynek w ekstraklasie Miedź Legnica - Śląsk Wrocław.
W obu zespołach występują wychowankowie naszego klubu Grzegorz Bartczak w Miedzi oraz Marcin Robak w Śląsku.
Tym razem na boisku Legnickiej
publiczności zaprezentował się tylko Marcin Robak.
Szkoda bo mieliśmy nadzieję w Konfeksie na spotkanie dwóch naszych wychowanków w meczu ekstraklasy.
Przed spotkaniem Dyrektor Klubu Piotr Potycz spotkał się w
Hotelu Sękowski w Legnicy z Marcinem Robakiem oraz trenerem Śląska Wrocław Tadeuszem Pawłowskim.
W czasie tego spotkania Dyrektor klubu jeszcze raz pogratulował Marcinowi drugiego potomka Franka i wręczył drobny upominek.
Marcin podpisał i przekazał 200 zdjęć ze swoim autografem dla zawodników naszego klubu.
Mecz w Legnicy był jednostronnym widowiskiem, ponieważ Śląsk wygrał 5:0, a Marcin był bohaterem meczu zdobywając 2 bramki i mając 1 asystę.
Był to doskonały występ Marcina który został uznany przez ekspertów Canal + najlepszym piłkarzem kolejki w Polsce. Zawodnikom i trenerowi Miedzi Dominikowi Nowakowi życzymy zwycięstwa w kolejnym meczu ligowym, mając nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy.
Pierwsza porażka Juniorów i awans do LDJM!
29/10/2018 12:02
Legnica 27 października 2018 godz.13:00

Liga Okręgowa Juniorów Młodszych

Konfeks - Górnik Złotoryja 0-1 (0-0)

Po kolejnych 9 zwycięstwach Juniorzy Młodsi spotkali się w ostatnim meczu z Górnikiem Złotoryja.
Był to bardzo ciekawy mecz z obu stron, mecz walki od pierwszej do ostatniej minuty. Wydawało się że mecz zakończy się wynikiem bez bramkowym, który byłby sprawiedliwym rozstrzygnięciem.
Jednak nasz zespół w końcówce spotkania popełnił jedyny tego dnia błąd który, kosztował nas porażką.
Spotkanie to mimo że, przegrane nie miało znaczenia dla końcowego układu tabeli, ponieważ już przed tym spotkaniem nasz zespół zapewnił sobie awans do Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych.
Gratulujemy zawodnika oraz trenerowi Michałowi Grządkowskiego awansu do LDJM.
Jest w tej chwili odpowiedni czas na przygotowanie się do rozgrywek wiosennych.

Konfeks: Kowalik, Jurasik, Potocki (31 Lejk), Tumilewicz, Leśniański (65 Rzepa), Kułacz, Kuboń, Freidenberg, Pawliszczy (52 Skwarek) Grześków, Garbacz

Widzów: ok.80

Po ostatnim wysokim zwycięstwie nad Zrywem nasz zespół udał się na trudny teren do Serb.
Beniaminek rozgrywek plasuje się wysoko w tabeli i dotychczas rozgrywa dobrą rundę. Nasi zawodnicy do tego meczu przystąpili bardzo skoncentrowani i chcący wygrać kolejny mecz. Od początku spotkania uwidoczniła się przewaga naszego zespołu , który był lepszy w każdym elemencie gry. Efektem naszej przewagi była bramka w 31 minucie spotkania Huberta Winnika który wykorzystał świetną wrzutkę Rafała Martinki.
W 45 minucie spotkania Michał Cirko znajduję się w polu karnym i pewnym strzałem w krótki róg podwyższa prowadzenie na 2-0. Drugą połowę spotkania rozpoczynamy źle i w 50 minucie gospodarze zdobywają bramkę kontaktową.
Nasz zespół reaguje bardzo pozytywnie,szybko przejmuje i dyktuje warunki gry efektem tego jest bramka w 67 minucie gdy ładnym prostopadłym podaniem popisuje się Gabriel Piotrowski a Michał Cirko strzałem w długi róg podwyższa wynik na 3-1.
Odnosimy zasłużone zwycięstwo, choć z przebiegu gry i stworzonych sytuacji powinno być zdecydowanie wyższe.
Cieszy kolejne zwycięstwo na wyjeździe i liczymy na kontynuacje serii z meczem Zametem Przemków. Mecz odbędzie się 04.11.2018 (niedziela) o godz.11 na naszym stadionie przy ul.Grabskiego

Konfeks: Kazimierczak, Hoszowski, Akacki, Wójcik, Bazan, Swędzikiewicz (82 Danczak), Piotrowski (82 Jazowiecki), Cirko (82 min Grządkowski), Martinka, Janeczko (88 Cerolewicz), Winnik (88 Hawran)

Sędzia: Gronostal Paweł (Del.Legnica)

W kolejnym meczu nasi młodzicy spotkali się z liderem rozgrywek Zagłębiem Lubin.
Po dotychczas rozegranych meczach nasz zespół znajdował się na II miejscu w tabeli ze stratą 1 punktu do Lidera.
Od początku spotkania nasi zawodnicy rozgrywali bardzo dobre spotkanie, w wyniku czego zespół Zagłębia został zamknięty na własnej połowie.
W 7 minucie spotkania Adrian Kaptur uderza świetnie z rzutu wolnego z 20 metrów pod poprzeczkę i obejmujemy prowadzenie. W kolejnych minutach mamy wiele doskonałych sytuacji których nie wykorzystujemy.
W 19 minucie kapitan zespołu Kaptur strzela w długi róg pod poprzeczkę i wygrywamy 2:0.
Goście niespodziewanie w 20 minucie zdobywają bramkę kontaktową.
Nasz zespół odpowiada ładną bramką Kacpra Matwiejczuka w 28 minucie.
W II połowie spotkania nasz zespół dalej zdecydowanie przeważa czego efektem są kolejne bramki. W tej części gry skutecznością popisuje się Mateusz Milewicz który zdobywa 4 bramki. Mecz kończy się naszą ostateczną wygraną 10:2 dzięki czemu nasz zespół obejmuje pozycje lidera rozgrywek. Cieszy wynik a szczególnie coraz lepsza gra całego zespołu.

Konfeks: Rauss, Kruszelnicki, Matwiejczuk, Mazur, Dobies, Kaptur, Krok, Mroczkowski, Czarnecki, Milewicz, Rogowski, Zakrzewski, Kacper,Warchoł, Wróblewski Szymon, Wróblewski Jakub.
Fantastyczna bramka Swędzikiewicza.
21/10/2018 2:22
Legnica 20 października 2018 godz.15:30

Konfeks Legnica - Zryw Kłębanowice 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Swędzikiewicz 45 min, 2:0 Akacki 70 min, 3:0 Martynka 75 min, 4:0 Janeczko 78 min, 5:0 Winnik 84 min

Sędzia: Witkowski Mateusz (Del.Legnica)

Widzów: ok.100

Po 4 kolejnych porażkach na własnym boisku nasi zawodnicy byli maksymalnie skoncentrowani na ławce rezerwowych było tłoczno i każdy zawodnik pałał chęcią do gry. W 8 minucie spotkania Janeczko nie wykorzystuje 100% sytuacji bramkowej. W 40 minucie mocny strzał Rafała Martinki bramkarz gości broni. Dopiero w 45 minucie obejmujemy prowadzenie 1:0 gdy fantastycznym strzałem z 25 metrów w okienko popisuję się Maciek Swędzikiewicz. Była to super bramka,dla której warto było przyjść na ten mecz.
II połowa spotkania to już zdecydowana przewaga naszego zespołu. Ładny strzał w 50 minucie z 25 metrów oddaje Łukasz Akacki ale świetnie w bramce spisuje się najlepszy zawodnik gości Szpryngiel Piotr.
Kolejnej sytuacji w 65 minucie nie wykorzystuje Piotrowski który z 8 metrów strzela obok słupka. W 70 minucie zdobywamy bramkę na 2:0, gdy Łukasz Akacki w zamieszaniu pod bramkowym zdobywa gola.
W 75 minucie spotkania piękną asystą popisuję się Michał Janeczko a Rafał Martinka pięknie strzela gola.
3 minuty później ładną bramkę zdobywa Michał Janeczko. Festiwal strzelecki kończy w 84 minucie Hubert Winnik który popisuję się efektownym strzałem na 5:0.
Wypada podkreślić bardzo ambitną grę zespołu Zrywu którzy walczyli do końca o zmianę wyniku ale tego dnia byli wyraźnie słabsi od Konfeksu.

Kolejny mecz rozegramy w sobotę 27.10 o godz. 16:00 z Zawiszą w Serbach.

Konfeks: Kaźmierczak, Wójcik, Hoszowski, Martynka, Kowalczyk, Swędzikiewicz, Bazan (80 min Winnik, Akacki, Janeczko (80 min Cirko), Piotrowski (85 min Jazowiecki), Kulikowski (82 min Cerolewicz)
Zakończenie konkursu z Konfeksem Na Ty
19/10/2018 15:53
W dniu 16.10.2018 Dyrektor Klubu Piotr Potycz oraz Martin Huras właściciel Firmy Huras oraz sponsor naszego klubu uczestniczyli w uroczystym zakonczeniu konkursu z Konfeksem na Ty.
Uroczystośc odbyła się w Przedszkolu nr.14 im.Kubisia Puchatka w Legnicy.
Przypominamy ze z okazji święta Przedszkolaka Konfeks organizował na swoim stadionie spotkanie połączone z różnymi formami gier i zabaw.
Dzieci z tej okazji miały wykonać prace. Wykonano 21 prac,wszystkie były przepiękne i komisja konkursowa postanowiła że wszystkie prace zdobywają pierwsze miejsce. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe medale,dyplomy oraz drobne upominki.
W uroczystości wzięło udział całe przedszkole czyli 100 dzieci oraz panie wychowawczynie.
Oprócz nagrodzonych dzieci nagrodę za pracę zbiorową otrzymały wychowawczynie.
Ponadto wszystkie dzieci z przedszkola otrzymały słodkie upominki.
Było to super spotkanie a dzieci otrzymujące nagrody niesamowicie się cieszyły.
Narodziny małego Robaka.
19/10/2018 15:14
W dniu 18.10.2018 w szpitalu we Wrocławiu przyszedł na świat Franek Robak który ważył 3300 i mierzył 55cm.
Gratulujemy Patrycji i Marcinowi pięknego syna.
Mamy nadzieję że pójdzie w ślady sławnego Taty i będzie super piłkarzem.
Szczęśliwej 4 osobowej rodzinie Robaków życzmy
wszystkiego najlepszego i samych przespanych nocy. Marcin obiecał że uczci narodziny drugiego syna bramką już w najbliższą sobotę gdy Sląsk zmierzy się z Arką Gdynia