Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Kolejna porażka
02/05/2022 1:52
Legnica 30 kwietnia 2022 godz.17:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Iskra Kochlice 2:7 (2:4)

Pitner, Nowak, Przerywacz (Konfeks) - Gulewicz, Kifert (Iskra)
Przerywacz (Konfeks)

Bramki dla Konfeksu: 1:2 Swędzikiewicz 17 min, 2:4 Przerywacz 29 min

Sędzia: Szczyrbaty Piotr (Lubin)

Widzów: ok.100

Konfeks: Ścigała - Strzelczyk (68 min Downar), Grządkowski, Pitner ( Żychoniuk 57 min), Swędzikiewicz, Cichy, Nowak ( Jahołkowski 75 min), Jazowiecki ( Szlęk 85 min), Pilarowski, Cerolewicz
Efektowna wygrana juniorów
25/04/2022 12:41
Legnica 24 kwietnia 2022 godz.11:00

Juniorzy młodsi III Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - AMP Budziszów Wielki 6:0 (0:0)

Bramki: Marcel Zwiński - 3,Arkadiusz Tekiele i Maksymilian Warchoł po 1, jedna samobójcza

Po długich dwóch tygodniach od porażki z Jaworzanką Jawor, juniorzy Konfeksu mieli okazję zrehabilitować się w pojedynku z drużyną z Budziszowa Wielkiego. Niestety pierwsza połowa spotykania od początku jest w naszym wykonaniu bardzo słaba. Jako gospodarz tego spotkania przez pierwsze 20 minut oddajemy pole rywalom, czego efektem są dobre sytuacje drużyny z Budziszowa. Jednak dwa razy dobrze interweniuje Maciej Ścigała a raz przeciwnik nieznacznie się myli. Nasza drużyna grając w kontrataku tworzy jedną dobrą sytuacje jednak także ją marnujemy.
Po pierwszych 20 minutach mecz robi się bardzo szarpany z obu stron. Obie drużyny mają dobre sytuacje bramkowe, świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisuje się Maks Warchoł jednak piłka uderza w słupek. Do przerwy rozczarowujący dla nas wynik 0-0.
Po przerwie wychodzimy wyraźnie zmobilizowani od razu przejmując inicjatywę czego efektem jest gol po świetnym uderzeniu z 25 m Arkadiusza Tekiele. W 56 minucie spotkania po rzucie rożnym przeciwnim strzela bramkę samobójczą i od tego momentu nasza pewność siebie wzrasta, dzięki czemu dominujemy na boisku. W 64 minucie spotkania Marcel Zwiński strzela ładną bramkę zza pola karnego. W 70 minucie Marcel Zwiński wychodzi sam na sam z bramkarzem i podwyższa na 4-0. Ten mecz stał pod znakiem pięknych bramek, ponieważ kolejną taka zdobywa Maks Warchoł po uderzeniu od poprzeczki z 25m.
Pod koniec spotkania znów Marcel Zwiński pokonuje bramkarza i mecz kończy się wynikiem 6-0. Po spotkaniu na pewno można być zadowolonym z reakcji zespołu po przerwie, jednak nie możemy sobie pozwolić na tak słabe granie jak w pierwszej połowie. Pozytywnym aspektem tego spotkania są występy 3 młodych zawodników z rocznika 2007.
Gratulacje dla drużyny za zwycięstwo.

Konfeks: Maciej Ścigała, Mateusz Krok, Dominik Rakoczy, Maksymilian Warchoł, Igor Szczepańczyk (68 min Dominik Herec), Norbert Serenda (81 min Marcin G?rka), Arkadiusz Tekiele, Olaf Kondratowicz (46 min Bartosz Czarnecki), Marcel Zwiński, Dmytro Kovalchuk (55 min Kacper Kowalski), Dominik Janas (77 min Marek Mazur)
Powrót z niczym z Przemkowa
24/04/2022 23:00
Przemków 24 kwietnia 2022 godz.15:00

Zamet Przemków - Konfeks Legnica 3:1 (0:1)

Cerolewicz (Konfeks), Drzazga, Rośmiarek, Gębala (Zamet)
Podolak (Konfeks)

Bramka dla Konfeksu: 0:1 Swędzikiewicz 29 min

Sędzia: Dawid Wolan (Lubin)

Widzów: ok.80

Nasi seniorzy rozegrali mecz w Przemkowie z miejscowym Zametem gdzie władze miasta wybudowały przepiękny nowoczesny pawilon klubowy. W pawilonie tym mieszczą się świetnie wyposażone szatnie, siłownia itp.
Mecz rozpoczął się dla naszego zespołu fatalnie gdyż już w 6 minucie nasz bramkarz Mikołaj Podolak interweniuje poza polem karnym za co otrzymuje czerwoną kartkę.Tak się złożyło ,że w tym meczu nie mógł wystąpić nasz drugi bramkarz Morawski Błażej, który po ostatnim meczu w którym zadebiutował w seniorach doznał kontuzji. W związku z tym w bramce stanął nasz zawodnik z pola Aleksander Jazowiecki. Nasz zespół nie załamał się tym i stwarzał groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. W 13 minucie na listę strzelców mógł się wpisać Mateusz Żychoniuk jednak jego strzał z 7 metrów minimalnie minął słupek bramki. W 29 minucie na czystą sytuację w polu karnym wychodzi Paweł Przerywacz , który jest faulowany. Rzut karny pewnie strzela Maciej Swędzikiewicz i prowadzimy 1:0. W 35 minucie Przerywacz ma 100 % sytuację, jednak jego strzał paruje bramkarz gospodarzy. Dobitka Swędzikiewicza z25 metrów ląduje pod poprzeczką ale znów świetnie broni bramkarz Zametu. Wypada nadmienić ,że w 1 połowie grający w przewadze zespół Zametu praktycznie nie stworzył żadnej groźnej sytuacji bramkowej. W drugiej połowie spotkania Piotrek Nowak w 47 minucie strzela z 5 metrów jednak znów minimalnie obok bramki . Nie wykorzystane sytuacje mszczą się w dalszej części gry i tracimy bramki w 58',61' oraz 75' minucie spotkania.
Przegrywamy mecz 1-3, ale naszym zawodnikom dziękujemy za podjęcie walki w osłabionym składzie. Szkoda tylko tylu niewykorzystanych sytuacji ponieważ wtedy mecz by się ułożył zupełnie inaczej.
Kolejny mecz rozegramy w najbliższą sobotę 30 kwietnia o godz.17:00 z Iskrą Kochlice liderem tabeli.

Konfeks: Podolak, Pitner (68 min Strzelczyk), Swędzikiewicz, Grządkowski, Żychoniuk, Cichy, Jazowiecki, Pilarowski, Cerolewicz,( 60 min Zieliński), Przerywacz (90+2 min Szlęk), Nowak (77 min Downar)
Podział punktów w Kłębanowicach
18/04/2022 23:25
Kłębanowice 16 kwietnia 2022 godz.16:00

VSB Zryw Kłębanowice - Konfeks Legnica 2:2 (2:2)

Przerywacz, Strzelczyk (Konfeks), Grabowski (Zryw)

Bramki: 1:0 Dubowski 16 min, 1:1 Przerywacz 28 min, 1:2 Przerywacz 30 min, 2:2 Dubowski 41 min

Sędzia: Damian Pełka (Podokręg Legnica)

Mecz ze Zrywem Kłębanowice szczególnie w pierwszej połowie stał na wysokim poziomie i widać było, że dwie drużyny dążą do zwycięstwa.
Pierwsi na prowadzenie w 16 minucie wyszli zawodnicy zrywu a gola zdobył nasz były zawodnik Tomasz Dubowski. Na odpowiedz Konfeksu nie trzeba było długo czekać ponieważ już w 28 minucie Paweł Przerywacz wykorzystał rzut karny i strzelił 1:1. Dwie minuty później przepiękną bramkę po wspaniałym strzale zdobywa Paweł Przerywacz i wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 2:1.
W 45 minucie popełniamy błąd w obronie i Tomasz Dubowski ponownie strzela bramkę na 2:2. W drugiej połowie spotkania obydwa zespoły dążą do zdobycia bramki , ale mecz kończy się zasłużonym remisem 2:2.
Wypada nadmienić ,że w naszym zespole zadebiutował 16- letni bramkarz Błażej Morawski. Według naszej oceny Zryw Kłębanowice zaprezentował się najlepiej z dotychczasowych naszych przeciwników .
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą niedzielę 24.04 o godz,15:00 z Zametem w Przemkowie.

VSB Zryw: Szpryngiel - Grabowski, Cyza, Lech (62 min Baszak, Kłak - P.Cichy, Łopaciński (68 min Zviahintsev), Nicieja (79 min Tymków), Barysewich - Dubowski, Luzan
Konfeks: Morawski - Nowak (65 min Strzelczyk), Grządkowski, Pitner, Jazowiecki (78 min Downar) - Przerywacz (88 min Szlęk), N.Cichy, Pilarowski, Kulikowski, Swędzikiewicz, Cerolewicz
Kubeł zimnej wody juniorów
11/04/2022 12:56
Jawor 9 kwietnia 2022 godz.11:00

Jaworzanka Jawor - Ks Konfeks Legnica 7:3 (6:0)

Bramki: Marcel Zwiński - 2, Jan Bukowski - 1

Po wysoko wygranym spotkaniu z Odrą Ścinawa juniorzy Konfeksu podejmowali na wyjeździe drużynę Jaworzanki Jawor. Niestety ten mecz zaczyna się dla nas fatalnie, popełniamy bardzo dużo błędów w obronie czego efektem są szybko stracone dwie bramki. Mecz od początku nie należy do najładniejszych jednak, obie drużyny tworzą sytuacje bramkowe, niestety nasza drużyna w sytuacjach sam na sam z bramkarzem 3 razy się myli. Nasz przeciwnik skrzętnie to wykorzystuje w 19 minucie wyprowadza kontratak i strzela bramkę na 3:0. Po tej bramce Jaworzanka znowu nabiera wiatru w żagle czego efektem są kolejne dwie bramki w odstępie 5 minut. Przed przerwą próbujemy jeszcze zdobyć gola niestety jesteśmy bardzo nieskuteczni, przeciwnik przed przerwą strzela nam jeszcze jedną bramkę po najładniejszej akcji meczu. Do przerwy koszmarny dla nas wynik 6:0 dla Jaworzanki. Po przerwie nasza drużyna wyraźnie podrażniona wynikiem próbuje go jak najszybciej zmienić jednak przeciwnik bardzo inteligentnie wybija nas z rytmu. Strzelami bramkę dopiero w 61 minucie po wyprowadzanym i wykorzystanym przez Marcela Zwińskiego rzucie karnym. Nadal próbujemy strzelić kolejnego gola udaje nam się dopiero z rzutu wolnego w 80 minucie. Jednak przeciwnik szybko odpowiada bramka na 7:2. Mamy jeszcze 2 dobre sytuacje jednak znowu jesteśmy nieskuteczni. W 87 minucie Jan Bukowski ustala wynik spotkania na 7:3 i staje się faktem pierwsza i bardzo wysoka porażka juniorów w lidze okręgowej.
Mecz bardzo zły w naszym wykonaniu, po wysoko wygranym meczu z Odrą Ścinawa uwierzyliśmy chyba że każdy mecz będzie wygrany z marszu.
Ten mecz to zimny prysznic dla całej drużyny, który miejmy nadzieje przyniesie pozytywny skutek w przyszłych spotkaniach.

Konfeks: Dominik Janas, Dominik Herec, Mateusz Krok, Dominik Rakoczy, Igor Szczepańczyk, Maksymilian Warchoł, Jan Bukowski, Olaf Kondratowicz (73 min Marcin Górka), Dmytro Kovalchuk (63 min Bartosz Czarnecki), Marcel Zwiński, Kacper Kowalski (70 min Milan Gajzler)
Cenne 3 punkty
09/04/2022 20:16
9 kwietnia 2022 godz.15:00

Konfeks Legnica - Czarni Rokitki 2:0 (1:0)

Pitner, Swędzikiewicz, Kulikowski (Konfeks) - Ziembowski, Szydełko, Tucholski, Romaniak, Ratajczyk, Sierpina (Czarni)
Krupa (Konfeks) - Ziembowski (Czarni)

Bramki: 1:0 Grządkowski 39 min, 2:0 Nowak 75 min

Sędzia: Adrian Kijak (Lubin)

Kolejnym naszym przeciwnikiem był zespół Czarni Rokitki ,który w rundzie wiosennej notuje bardzo dobre wyniki. Nasz zespół od początku spotkania przejął inicjatywę i był zespołem zdecydowanie lepszym pod każdym względem. Pomimo tego na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 39 minuty. Wtedy nasz zespół przeprowadził ładną zespołową akcję, a Kamil Pitner ładnie wycofał piłkę na 12 metr. Michał Grządkowski pięknym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gości i wyszliśmy na prowadzenie 1:0.
Pierwsze 15 minut po przerwie zagraliśmy dużo gorzej niż przed przerwą i wtedy zespół gości przejął inicjatywę, ale nie potrafił stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji.
W 63 minucie spotkania nierozważnie zachował się Jakub Krupa , który został ukarany czerwoną kartką. Na nasze szczęście 2 minuty później zawodnik gości Andrzej Ziębowski otrzymał 2 ż?łtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i siły na boisku się wyrównały. Od tego momentu przyjęliśmy całkowicie kontrolę nad tym spotkaniem.
W 66 minucie Jazowiecki oddaje ładny strzał z 15 metrów, który broni bramkarz gości. 4 minuty później Nowak strzela znów z 15 metrów, ale na posterunku jest bramkarz gości Zieleń. Losy meczu definitywnie rozstrzygają się w 75 minucie spotkania gdy Piotr Nowak oddaje precyzyjny strzał z 16 metrów w róg bramki przy którym bramkarz gości nie ma szans.
W 88 minucie spotkania Leon Szlęk z 25 metrów strzela w poprzeczkę. W sumie pewnie zdecydowane zwycięstwo Konfeksu 2:0, cieszy fakt ,że nie straciliśmy w tym meczu bramki i nie pozwoliliśmy przeciwnikowi stworzyć żadnej groźnej sytuacji bramkowej. Wypada nadmienić, że mecz bardzo dobrze sędziował 17-letni Adrian Kijak, któremu życzymy dalszego rozwoju i pchnięcia się w hierarchii sędziowskiej.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 16.04 o godz.16:00 ze Zrywem w Kłębanowicach.

Konfeks: Podolak, Nowak (76 min Szlęk), Grządkowski, Krupa, Swędzikiewicz, Cichy, Jazowiecki, Kulikowski, Pilarowski (69 min Strzelczyk), Cerolewicz, Pitner (78 min Downar)
Efektowne zwycięstwo juniorów
04/04/2022 15:01
Legnica 2 kwietnia 2022 godz.11:00

Konfeks Legnica - Odra Ścinawa 12:1 (4:1)

Bramki: Jan Bukowski - 5, Marcel Zwiński - 4, Dominik Rakoczy - 2, Olaf Kondratowicz - 1

W swoim czwartym spotkaniu w okręgowej lidze juniorńw młodszych zawodnicy Konfeksu podejmowali u siebie drużynę ze Ścinawy. Mecz rozpoczyna się dla naszego zespołu znakomicie, ponieważ w 4 minucie wychodzimy na prowadzenie po golu Marcela Zwińskiego. Po szybko strzelonej bramce stopniowo zaczynamy przejmować inicjatywę czego efektem są dwa strzelone gole przez Jana Bukowskiego oraz Marcela Zwińskiego. Przy prowadzeniu 3:0 drużyna gości wykonuje rzut wolny z ktorego strzelają bramkę na 3:1, odpowiadamy jeszcze jedną bramką przed przerwą i do przerwy wynik wynosi 4:1.
Druga połowa rozpoczyna się sporą przewagą drużyny ze Ścinawy, zostaje ona przerwana bramką Olafa Kondratowicza z 20 m. W ciągu 10 minut dokładamy jeszcze dwie bramki. Przy prowadzeniu 7:1 przeciwnik zaczyna popełniać bardzo dużo błęd?w czego efektem są kolejne bramki naszego zespołu. Bramką wartą odnotowania zostaje bramka z 61 minuty Dominika Rakoczego czyli nominalnego środkowego obrońcy, ktńry po świetnym wyprowadzeniu piłki włączą się do akcji i po świetnym dograniu Dominika Hereca strzela on swojego gola.
Po takim spotkaniu warto pochwalić drużynę za skuteczność ponieważ nieczęsto zdarza się strzelić przeciwnikowi 12 goli.

Konfeks: Dominik Janas, Dominik Herec, Dominik Rakoczy, Maksymilian Warchoł, Igor Szczepańczyk, Norbert Serenda, Olaf Kondratowicz, Arkadiusz Tekiele ( 70min Kamil Niedźwiedzki), Dmytro Kovalchuk (60 min Mateusz Krok), Marcel Zwiński, Jan Bukowski
3 punkty w Radwanicach
03/04/2022 19:27
Radwanice 2 kwietnia 2022 godz.16:00

Płomień Radwanice - Konfeks Legnica 1:2 (0:1)

Cerolewicz, Grządkowski, Krupa, Przerywacz, Zieliński (Konfeks), Kumczyk, Kawecki (Płomień)

Bramki dla Konfeksu: 0:1 Zieliński 24 min, 0:2 Przerywacz 75 min (karny)

Sędzia: Krzysztof Dziedzic (Lubin)

Widzów: ok.60

Mecz w Radwanicach toczył się przy mocnym bocznym wietrze na słabej płycie boiska co w dużej mierze utrudniało obu zespołom grę. Pierwsze 20 minut to przewaga gospodarzy, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką. Po pierwszym kwadransie nasz zespół zaczął grać coraz lepiej, przejmując kontrolę nad meczem. W 24 minucie Michał Grządkowski przeprowadził ładną akcję prawą stroną i świetnym podaniem z pod linii końcowej uruchomił Mateusza Zielińskiego. Mateusz bardzo ładnie uderzył piłkę z 12 metrów po długim rogu nie dając szans obrony bramkarzowi gości. W ostatniej minucie pierwszej połowy napastnik gości wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem Mikołajem Podolakiem, który świetnie obronił strzał z 6 metrów.
Druga połowa spotkania również rozpoczęła się tak jak pierwsza z przewagą przez pierwszy kwadrans gospodarzy , którzy jednak nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji bramkowej. W 75 minucie znów bardzo dobrym podaniem do Karola Strzelczyka popisuje się Michał Grządkowski. Karol ładnie przyjmuje piłkę w polu karnym, a interweniujący obrońca gospodarzy powoduje jego upadek. Rzut karny pewnie wykorzystuje nasz najlepszy strzelec Paweł Przerywacz i wychodzimy na prowadzenie 2:0. W końcówce spotkania Adam Kawecki z Płomienia zdobywa honorową bramkę i mecz kończy się naszym zwycięstwem 2:1. W sumie zasłużone zwycięstwo Konfeksu na trudnym boisku. W dalszym ciągu nasz zespół plasuje się na 8 miejscu zdecydowanie oddalając się od strefy spadkowej.
Najbliższy mecz rozegramy w sobotę 09.04 o godz. 15:00 z drużyną Czarni Rokitki na własnym boisku.
Liczymy na dobry występ naszego zespołu.

Konfeks: Podolak, Pitner (Strzelczyk 69 min), Grządkowski, Krupa, Pilarowski, Zieliński (Downar 73 min), Cichy, Kulikowski, Jazowiecki (Havryliuk 83 min), Cerolewicz, Przerywacz