This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.


Mistrz Olimpijski Tomasz Wójtowicz z wizytą w Legnicy

W dniach 20 - 21. 05.2009 na zaproszenie Klubu Olimpijczyka działającego przy KS Konfeks Legnica przebywał w Legnicy złoty medalista olimpijski (1976 - Montreal) w piłce siatkowej Tomasz Wójtowicz z żoną Anną.
Tomasz Wójtowicz to złoty medalista olimpijski, mistrz świata, czterokrotny wicemistrz Europy, zdobywca Pucharu Europy Mistrzów Krajowych z włoską drużyną - Santalu Parma, dwukrotny Mistrz Polski, zasłużony Mistrz Sportu. Rozegrał w reprezentacji Polski 325 spotkań. Tomasz Wójtowicz jest w gronie najlepszych 8 siatkarzy świata wszech czasów wg. amerykańskiej galerii sław w Holvoke. Obecnie komentuje mecze siatkówki w telewizji.
Wielki Mistrz przyjechał do Legnicy 20.05.2009 w godzinach popołudniowych i został powitany przez załozyciela Klubu Olimpijczyka w Legnicy Piotra Potycza. Po zakwaterowaniu i spożyciu posiłku w Rezydencji odbyliśmy w godzinach wieczornych spacer po Legnicy, która wywarła na Państwu Wójtowiczach duże wrażenie - bardzo się podobała.

W czwartek 21.05.2009 Tomasz Wójtowicz wraz z małżonką został przyjęty w Ratuszu przez Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego, Dorotę Purgal - Wiceprezydent Legnicy. W spotkaniu uczestniczyli Ryszard Kępa, Piotr Potycz i Zbigniew Rutka. Podczas godzinnego spotkania Tomasz Wójtowicz podzielił się swoimi wspomnieniami z kariery sportowej, pierwszymi wrażeniami z pobytu w Legnicy. Z kolei o godz. 11:00 Tomasz Wójtowicz spotkał się z V L.O w Legnicy przy ul. Senatorskiej z młodzieżą i sympatykami sportu. Zgromadzeni powitali wielkiego mistrza owacją na stojąco. Prezes Klubu Olimpijczyka działającego przy KS Konfeks Legnica - Ryszard Kępa krótko przedstawił sylwetkę naszego wspaniałego gościa. Po wysłuchaniu na stojąco Hymnu Olipmijskiego, zebrani obejrzeli krótki film z finałowego meczu Polska - ZSRR, który został rozegrany w 1976 w Montrealu. Obejrzeliśmy wspaniałe akcje Pana Tomasza i wielka radość polskiego zespołu z legendarnym trenerem Hubertem Wagnerem, po zdobyciu złota olimpijskiego. Wspaniałe akcje Tomasza Wójtowicza zostały przyjęte przez widzów z aplauzem. Następnie Tomasz Wójtowicz krótko opowiedział o swoich początkach w uprawianiu sportu. Powiedział między innymi, że mając ojca trenera siatkówki, który był słusznej postury nie miał innego wyjścia jak zostać siatkarzem. Opowiadał także, że ówczesne pokolenie siatkarskie swoje sukcesy zawdzięcza Hubertowi Wagnerowi który potrafił przekonać siatkarzy do katorżniczej pracy, w związku z czym zyskał przydomek "kat".
Opłaciło się to jednak bo Polacy zdobyli Mistrzostwo świata i Mistrzostwo Olimpijskie. Żona Pana Tomasza - Anna powiedziała, że jej mąż jest bardzo dobrym, spokojnym człowiekiem - krótko Pan Tomasz to "siła spokoju". Widać to było w meczu z reprezentacją ZSRR gdy Polacy wysoko przegrywali. A Tomasz Wójtowicz potężnymi "bombami" odmienił losy meczu.
Mistrz miło wspominał swój 8 letni pobyt we Włoszech, gdzie zdobył Klubowy Puchar Europy. Nigdy nie ciągnęło go do trenerki, a obecnie zadowolony jest w pracy w telewizji jako komentator z meczy siatkówki. Wójtowicz pokazał swój złoty medal olimpijski, który każdy mógł dotknąć i czuć się przez chwile mistrzem. Następnie zachęcał młodzież do uprawiania sportu., z kolei uczennica V L.O podarowała Mistrzowi namalowaną przez siebie Jego sylwetkę, za co została nagrodzona dużymi brawami. Na pamiątkę pobytu w Legnicy Ryszard Kępa i Piotr Potycz wręczyli Tomaszowi Wójtowiczowi oryginalny wykonany z miedzi puchar z zegarem Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia z mistrzem, rozdawanie autografów (trwało 30 min), luźne rozmowy itd.

Po obiedzie Tomasz Wójtowicz odwiedził stadion KS Konfeks Legnica, gdzie wręczono mu pamiątkowy szalik i proporczyk klubu. Podczas pobytu na stadionie spotkał się także z naszymi zawodnikami życząc im podobnych sukcesów, które były jego dziełem. Tomasz Wójtowicz i jego zona Anna byli zachwyceni pobytem w Legnicy i przyjęciem jaki zgotował mu Klub Olimpijczyka działający przy KS Konfeks Legnica, czego potwierdzeniem jest wpis do księgi pamiątkowej: "Z okazji pobytu w Legnicy na zaproszenie Klubu Olimpijczyka wspaniałego przyjęcia, serdecznych organizatorów z pozdrowieniami i podziękowaniami Tomasz Wójtowicz".
Dziękujemy za tak wspaniałą dla nas ocenę - tym bardziej, że jest to ocena gwiazdy Polskiego Sportu.


DHTML JavaScript Menu By Milonic