This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.


1.10.2008 * Olimpijczyk Jacek Proć naszym gościem

Klub Olimpijczyka w Legnicy działający przy KS Konfeks Legnica zorganizował w dniu 01.10.2008 r spotkanie z legnickim łucznikiem - dwukrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004 r, Pekinie 2008 r - Jackiem Prociem. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od odegrania hymnu olimpijskiego.
Jacek Proć urodzony 09.09.1981, brązowy medalista mistrzostw świata w druzynie w 2005 roku, ośmiokrotny mistrz Polski i najlepszy polski łucznik. Na Igrzyskach w Pekinie przez pewien czas był rekordzistą olimpijskim.
Olimpijskie zawody zakończył na 12 miejscu.
Spotkanie które odbyło się w V Ogólniaku w Legnicy zgromadziło około 300 osób, które gorąco długotrwałymi oklaskami powitały łuczniczego mistrza.
Jacek Proć barwnie opowiadał o swojej karierze sportowej, którą rozpoczął w 1993 roku mając 12 lat. Swoją ponad 40 minutową opowieść przeplatał setkami zdjęć z przygotowań olimpijskich, zawodów olimpijskich, spotkań z innymi uczestnikami Igrzysk w wiosce olimpijskiej, Powiedział, że w ciągu roku oddaje ponad 50 tysięcy strzałów, profesjonalny łuk kosztuje około 10 tysięcy zł. Ażeby wykonać taką ilość strzałów trzeba być bardzo dobrze przygotowanym fizycznie i dysponować duża siłą.
Na pytania z sali stwierdził, że miał moment gdy myślał o zakończeniu czynnego uprawiania łucznictwa, było to po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach gdzie warunki atmosferyczne sprawiły, że zajął dopiero 58 miejsce. Jednak dzięki pomocy oddanych mu przyjaciół zmienił pierwotny zamiar dzięki czemu mógł cieszyć się z wysokiego 12 miejsca w Pekinie.
Jacek Proć zademonstrował swój profesjonalny łuk, a niektórzy uczestnicy spotkania mogli spróbować jak ciężko jest naciągnąć cięciwę i w prawidłowej pozycji utrzymać łuk. Ryszard Kępa, Piotr Potycz z legnickiego Klubu Olimpijczyka wręczyli Jackowi Prociowi na pamiątkę spotkania okolicznościowy 10 kilogramowy miedziany puchar z zegarem oraz poinformowali, że Jacek Proć został honorowym członkiem klubu olimpijczyka w Legnicy. Na te okoliczność nasz znakomity łucznik otrzymał pamiątkowy drewniany dyplom.
Podsumowując spotkanie Jacek Proć stwierdził, że sport uczy wytrwałości, zmusza do stawiania sobie kolejnych wysokich celów i zachęcał młodzież do uprawiania sportu.
Uczennice V L.O wręczyły sympatycznemu zawsze uśmiechniętemu łucznikowi piękny bukiet róż. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia, rozdawanie autografów, luźne rozmowy z Jackiem.DHTML JavaScript Menu By Milonic