This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.


Mistrz Olimpijski Józef Grudzień 27.04.2006

W dniu 27.04.2006 na zaproszenie Klubu Olimpijczyka działającego przy KS Konfeks przebywał w Legnicy Józef Grudzień - mistrz olimpijski w boksie. Przewodniczącym legnickiego Klubu Olimpijczyka jest Ryszard Kępa, natomiast pomysłodawcą jego powstania i założycielem - dyrektor KS Konfeks Piotr Potycz.
Swoją wizytę w Legnicy nasz znakomity gość rozpoczął od spotkania w godzinach przedpołudniowych z panią Wiceprezydent miasta Dorotą Purgal oraz zastępcą Dyrektora Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta - Zbigniewem Rutką. W spotkaniu, które odbyło się w Ratuszu, uczestniczyli również Piotr Potycz oraz Kazimierz Hercuń - Prezes Stowarzyszenia Tarninów, które od kilku lat współpracuje z Konfeksem.
W samo południe Klub Olimpijczyka działający przy KS Konfeks zorganizował w V Liceum Ogólnokształcącym spotkanie z młodzieżą i mieszkańcami Legnicy. Wśród oficjalnych gości obecnych w sali gimnastycznej V LO znaleźli się Prezes KS Konfeks Stefan Dragan, dyrektor Klubu Piotr Potycz, znany legnicki bokser, szkoleniowiec i przyjaciel Józefa Grudnia - Mieczysław Massier oraz przedstawiciel Urzędu Miasta - Zbigniew Rutka. Na spotkanie przybyło około 400 osób.
Po odegraniu hymnu olimpijskiego głos zabrał Józef Grudzień, który krótko opowiedział o swojej karierze zawodniczej uwieńczonej zdobyciem złotego medalu olimpijskiego w Tokio (1964) oraz srebrnego w Meksyku (1968). W swojej 13-letniej karierze Józef Grudzień stoczył 253 pojedynki, wygrywając 216 , remisując 10 i przegrywając 27 walk. Nasz gość był mistrzem Europy (Rzym 1967), 3-krotnym mistrzem Polski wagi lekkiej (1965,1967,1968) , 4-krotnym drużynowym mistrzem kraju w zespole warszawskiej Legii oraz 22-krotnym reprezentantem Polski w meczach międzypaństwowych.
Podczas spotkania Józef Grudzień rozdawał przez około 40 minut autografy , pozował do wielu zdjęć, rozmawiał z uczestnikami spotkania i otrzymał z rąk Dyrektora naszego klubu piękny puchar. Po zakończeniu uroczystości ,wszystkich zaproszonych gości przyjął w swoim gabinecie dyrektor V LO Edward Dobosz
W godzinach popołudniowych odbywały się mniej oficjalne spotkania. Adam Michalak i Jerzy Ciesiul ze Stowarzyszenia Tarninów oraz Prezes i Dyrektor Konfeksu zaprosili mistrza olimpijskiego na obiad, podczas którego nasz gość otrzymał z rąk wiceprezesów Stowarzyszenia pamiątkowy album. Józef Grudzień gościł również w siedzibie naszego klubu przy ulicy Grabskiego, gdzie spotkał się z młodymi piłkarzami.
W spotkaniach nie mógł uczestniczyć Ryszard Kępa - Przewodniczący Klubu Olimpijczyka w Legnicy, ponieważ w tym dniu przebywał w sprawach służbowych w Warszawie.DHTML JavaScript Menu By Milonic