This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.


2- krotny Mistrz Olimpijski Jerzy Kulej w Legnicy

W dniach 26 - 27.II. 2008 roku na zaproszenie Klubu Olimpijczyka działającego przy KS Konfeks Legnica przebywał w Legnicy 2-krotny złoty medalista olimpijski w boksie Jerzy Kulej.
26.II.2008 w godzinach wieczornych odbyło się spotkanie Jerzego Kuleja z Prezesem Legnickiego Klubu Olimpijczyka - Ryszardem Kępą, założycielem LKO - Piotrem Potyczem oraz bokserami Mieczysławem Massierem i Czernkiem - przyjacielami wielkiego sportowca.
W środę 27.II.2008 Jerzy Kulej w Ratuszy został przyjęty przez Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego. W spotkaniu uczestniczyli Ryszard Kępa, Piotr Potycz, Jan Kurowski oraz Zbigniew Rutka. Spotkanie było bardzo ciekawe, a co ważne może zaprocentować w niedalekiej przyszłości zorganizowania w Legnicy Wielkiej Gali Boksu Zawodowego, której punktem kulminacyjnym byłaby walka o tytuł Mistrza Europy lub świata. Jerzy Kulej obiecał swoją pomoc przy organizacji tego wielkiego wydarzenia sportowego w Legnicy, którego transmisja byłaby w telewizji Polsat.
Następnie Jerzy Kulej spotkał się w V L.O w Legnicy przy ul. Senatorskiej z młodzieżą, sympatykami sportu w Legnicy, gdzie zgotowanu mu owację na stojąco.W trakcie spotkania został odegrany Hymn Olimpijski, pokazanie walk z Tokio i Meksyku. Całe spotkanie ze swadą prowadził Ryszard Kępa - Prezes Legnickiego Klubu Olimpijczyka.
Jerzy Kulej opowiadał o swoim dzieciństwie, początkach uprawiania sportu, pierwszej walce w Reprezentacji Polski, walkach na mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskich oraz życiu po zakończeniu kariery sportowej.
Jako ciekawostkę podał, że nigdy nie był na deskach, jako jedyny Polski bokser zdobył dwa złote medale. Obecnie jest komentatorem zawodowych walk bokserskich w telewizji. Następnie odpowiadał na pytania z sali.
Na pytanie 18 - letniej dziewczyny czy jest za uprawianiem boksu przez kobiety odpowiedział, że tak. Tym bardziej, że znajomość boksu może być wykorzystywana w celu samoobrony, dosadnie podał jak, gdzie i w które miejsca należy trafiać agresywnego mężczyznę, ażeby go obezwładnic. Potem były pamiątkowe zdjęcia z mistrzem, rozdawanie autografów, luźne rozmowy itd.
Na pamiątkę pobytu w Legnicy Ryszard Kępa i Piotr Potycz wręczyli wielkiemu mistrzowi 15 - kilogramowy oryginalny puchar z zegarem odmierzającym czas z zaznaczeniem, ażeby dla Jerzego Kuleja upływał jak najwolniej - bo chcielibyśmy ażeby jak najdłużej przebywał z nami.
Jerzy Kulej stwierdził, że posiada dziesiątki pucharów z różnych imprez i spotkań, jednak puchar podarowany przez Legnicki Klub Olimpijczyka jest najbardziej oryginalny.
Wielki mistrz bokserski stwierdził, że bardzo miło będzie wspominał pobyt w Legnicy, podczas krótkiego spaceru po Legnicy w towarzystwie Ryszarda Kępy był rozpoznawalny przez sympatyków sportu. Rozmawiał z legniczanami i był zadowolony, że po tylu latach tj. ponad czterdziestu od zdobycia złotego medalu w Tokio i Moskwie w dalszym ciągu jest popularny. Legnicki Klub Olimpijczyka dziękuje działaczom V LO w Legnicy Panu Edwardowi Doboszowi za możliwość zorganizowania spotkania z udziałem około 500 sympatyków sportu w jego szkole.
Obecnie prowadzimy rozmowy w celu przyjazdu do Legnicy Czesława Langa wicemistrza olimpijskiego i Lecha Piaseckiego mistrza świata w kolarstwie. Wszystko wskazuje, że wyżej wymienieni będą naszymi gośćmi w maju lub czerwcu 2008.DHTML JavaScript Menu By Milonic