This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.


Powstanie Klubu Olimpijczyka w Legnicy

W dniu 22.01.2005 w restauracji "Rezydencja" w Legnicy odbył się VII Bal Charytatywny Stowarzyszenia Tarninów, z którego dochód został przeznaczony na szkolenie dzieci i młodzieży w KS Konfeks Legnica.
Podczas balu odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Olimpijczyka w Legnicy, który powstał z inicjatywy Piotra Potycza i będzie działał przy KS Konfeks Legnica.
Gościem honorowym balu był Marian Sypniewski, dwukrotny medalista olimpijski we florecie.
Marian Sypniewski dokonał uroczystego otwarcia Klubu Olimpijczyka w Legnicy i przekazał na ręce Ryszarda Kępy - Prezesa Klubu Olimpijczyka w Legnicy certyfikat oraz flagę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Legnicy.
Certyfikat PKOL upoważnia Klub Olimpijczyka w Legnicy do używania symboliki olimpijskiej i stwierdza legalność działania Klubu.
Prezydent Legnicy - Tadeusz Krzakowski wyraził uznanie dla inicjatorów powstania Klubu Olimpijczyka w Legnicy i zadeklarował pomoc w jego działalnośći.
Na dobry początek przekazał Ryszardowi Kępie wydawnictwo autorstwa Zbigniewa Schwarzera -" Dolnośląscy Olimpijczycy 1948 - 1998".
W dalszej części balu odbyła się licytacja gadżetów pozyskanych od gwiazd polskiego sportu tj. rękawice bokserskie Józefa Grudnia - mistrza olimpijskiego w boksie, wiosło - wicemistrza olimpijskiego Władysława Zielińskiego, koszulkę z autografem - Zbigniewa Bońka, koszulkę i piłkę z autografami reprezentacji Polski w piłce nożnej, piłkę z autografami medalistów olimpijskich - Renaty Mauer - Różańskiej , Józefa Zapędzkiego, Jerzego Kaczmarka, Mariana Sypniewskiego i Kazimierza Czarneckiego.DHTML JavaScript Menu By Milonic