This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.


Medaliści olimpijscy Marian Sypniewski i Zenon Licznerski

W dniu 22.02.2007r. na zaproszenie Klubu Olimpijczyka działającego przy KS Konfeks Legnica gościli medaliści olimpijscy Marian Sypniewski i Zenon Licznerski.

O godz. 10:00 zostali przyjęci w Ratuszu przez Prezydenta miasta Tadeusza Krzakowskiego. W spotkaniu uczestniczyli także Ryszard Kępa - Prezes klubu Olimpijczyka w Legnicy, Jan Kurowski - Radny i członek zarządu KS Konfeks Legnica oraz Dyrektor KS Konfeks Legnica - Piotr Potycz.

Marian Sypniewski i Zenon Licznerski opowiedzieli o swojej karierze sportowej i obecnej działalności. Na zakończenie spotkania olimpijczycy zaprosili Prezydenta i członków klubu Olimpijczyka w Legnicy do odwiedzenia siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie oraz znajdującego się tam muzeum sportu. Ponadto wręczyli prezydentowi piękny album olimpijski. Prezydent Tadeusz Krzakowski wręczył medalistom olimpijskim pamiątki z Legnicy.
Następnie olimpijczycy spotkali się w V Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy z młodzieżą i sympatykami sportu.
W spotkaniu uczestniczyło około 400 osób. Olimpijczycy zachęcali młodych legniczan do uprawiania sportu. Marian Sypniewski przykuł uwagę młodzieży opowieściami nie sportowymi.
-Mam tylko miłe wspomnienia związane ze sportem- stwierdził Sypniewski.- Dużo podróżowałem, byłem na wielu kontynentach. Poznałem mnóstwo ciekawych ludzi, wielu wspaniałych sportowców. Zawsze tam, gdzie byłem, starałem się zjeść coś niezwykłego. W Chinach jadłem psa, a w Hiszpanii bycze jądra.
Olimpijczycy pokazali licealistom kilka ćwiczeń. Marian Sypniewski uczył refleksu. Jedna osoba trzymała banknot, a potem go puszczała, druga musiała go złapać. Okazało się, że to zadanie wcale nie jest takie łatwe.

Zenon Licznerski zaprezentował swoje medale i zdjęcia, które zainteresowały szczególnie dziewczyny. Pokazał również, jak powinno się przekazywać pałeczkę w sztafecie.

Po spotkaniu z młodzieżą i sympatykami sportu odbył się uroczysty obiad w restauracji Kamieniczka udziałem Pani Doroty Purgal - Wiceprezydentem Legnicy oraz Kazimierza Hercunia - Prezesa Stowarzyszenia Tarninów.

Miłym akcentem pobytu M. Sypniewskiego i Z. Licznerskiego w Legnicy było wręczenie złotych odznak Polskiego Komitetu Olimpijskiego Ryszardowi Kępie i Piotrowi Potyczowi, inicjatorom powstania Klubu Olimpijczyka w Legnicy.
Klub Olimpijczyka w Legnicy dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego przyjęcia gwiazd polskiego sportu w Legnicy.

Zawsze organizowaliśmy z ich udziałem spotkania z młodzieżą i sympatykami sportu w V LO w Legnicy, w którym uczestniczyło ogółem około 1500 osób. Ponadto nasi goście byli przyjmowani w Ratuszu przez Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego. W planie mamy kolejne spotkania z gwiazdami polskiego sportu.
DHTML JavaScript Menu By Milonic