Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Mecze sparingowe drużyny seniorów KS Konfeks Legnica w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2023/24:
3.02.24 godz.11:30 *** Konfeks - Prochowiczanka 1:4
10.02.24 godz.11:30 *** Konfeks - Iskra Kochlice 2:1
17.02.24 godz.12:00 *** Polonia Środa Śląska - Konfeks 3:0
24.02.24 godz.11:30*** Konfeks - Chojnowianka 2:3
2.03.24 godz.13:00 *** Zryw Kłębanowice - Konfeks 1:4
Start rozgrywek ligi okręgowej planowany jest na niedzielę 10 marca 2024 godz.14:00 meczem Konfeks - Sparta Grębocice
Wiadomości
Pewna wygrana
17/03/2024 14:50
Legnica 16 marca 2024 godz.15:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Kaczawa Bieniowice 3:1 (2:0)

Swędzikiewicz, Nowak, Korczyński (Konfeks) - Ceglarski A., Kasperowicz, Antosiewicz (Bieniowice)

Bramki: 1:0 Ziemba 8 min, 2:0 Krupa 22 min, 2:1 Wiśniewski 67 min, 3:1 Krupa 83 min

Sędzia: Krzysztof Dziedzic (główny) - I Asystent Arkadiusz Błachaniec, II Asystent Kornel Jamrozik

Widzów: ok.150

Mecz rozpoczął się od groźnej sytuacji Kaczawy w 2 minucie i dobrej interwencji naszego bramkarza Błażeja Morawskiego po strzale Wiśniewskiego.
W 8 minucie spotkania świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisuje się Swędzikiewicz, a Jakub Ziemba strzałem głową zdobywa prowadzenie dla Konfeksu. Cały czas trwa wyrównany mecz i oba zespoły darzą do zdobycia bramki.
W 20 minucie spotkania Konfeks popisuje się piękna zespołową akcją gdy 6 kolejnych podań z klepki Bartek Krupa dostaje piłkę na 5 metr i podwyższa wynik na 2-0. Była to najładniejsza akcja naszego spotkania i dla takich akcji warto było przyjść na mecz.
W 55 minucie były nasz zawodnik Dominik Wiśniewski zdobywa kontaktową bramkę dla Kaczawy . Dominik był najlepszym zawodnikiem Kaczawy w tym meczu i gratulujemy mu dobrego występu. W 73 minucie Krupa oddaje strzał nad bramkarzem i trafia w poprzeczkę. W 74 minucie dobrą akcję przeprowadza Ziemba, a jego strzał z 20 metrów broni Kudłacz Miłosz. Końcowy wynik spotkania na 3-1 ustala w zamieszaniu pod bramkowym Krupa Bartosz. W sumie wygrywamy zasłużenie 3-1 . Wypada podkreślić, że w naszym zespole zadebiutował 15 letni Oskar Łużny, co potwierdza fakt, że Konfeks zawsze stawiał i będzie stawiał na młodych naszych wychowanków.
Kolejny mecz na zespół rozegra w najbliższą niedzielę 24.03 na własnym boisku o godz. 11:00 że Stalą Chocianów. Zapraszamy kibiców na ten ciekawie zapowiadający się mecz i liczymy, że nasz zespół w każdym kolejnym meczu będzie prezentował wysoki poziom gry.

Konfeksw: Morawski - Chojnowski (Korczyński 46 min), Cichy, Ręczkowski (Łużny 60 min), Nowak, Dańczak (Karolczak 55 min), Krupa, Plebaniak (Bashkin 80 min), Swędzikiewicz, Ziemba, Żychoniuk
Bieniowice: Kudłacz - Ceglarski Adrian, Ceglarski Krystian, Cerolewicz (Antosiewicz 46 min), Domagała (Kowalski 83 min), Inglot, Kasperowicz, Raczkowski, Urbanski, Warchoł (Stępień 46 min), Wiśniewski
Porażka z liderem
10/03/2024 21:47
Legnica 10 marca 2024 godz.14:00

Konfeks Legnica - Sparta Grębocice 1:2 (1:0)

Korolczak i Pilarowski (Konfeks) - Ciechelski D. i Garncarski (Grębocice)

Bramki: 1:0 Plebaniak 3 min, 1:1 Michałowicz 58 min, 1:2 Łętkowski 68 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek - (główny), I asystent Pawel Gronstal, II asystent Grzegorz Woronok

Widzów: ok.300

W pierwszym meczu rundy wiosennej nasz zespół przegrał z liderem rozgrywek Spartą Grębocice 1-2.
Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się bardzo dobrze i już w 3 minucie po przepięknym uderzeniu zza pola karnego Dominik Plebaniak strzałem pod poprzeczkę zdobywa prowadzenie dla Konfeksu. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem lekkiej przewagi naszego zespołu I groźnych akcjach Sparty Grębocice. W 45 minucie Maciej Swędzikiewicz oddał dwa ładne strzały zza pola karnego, które dobrze obronił bramkarz gości.
W drugiej połowie spotkania po złym zachowaniu naszej drużyny, gdy mogliśmy kilkukrotnie wybić piłkę i zażegnać niebezpieczeństwo goście po strzale Michałowicza zdobywają wyrzównującą bramkę. Dwie minuty później w doskonałej sytuacji bramkowej znalazł się Paweł Ręczkowski, który zbyt długo zwlekał ze strzałem w polu karnym, a gdy oddał strzał obrońca Sparty go zablokował. Szkoda bo mogliśmy szybko objąć ponowne prowadzenie.
Kolejne dwie minuty później tracimy bramkę po strzale Łętkowskiego gdy prosty błąd popełnia nasz młody bramkarz. W sumie przegrywamy spotkanie mając nadzieję, że w kolejnych meczach zagramy lepiej. Szkoda straconych punktów, ponieważ w najgorszym wypadku ten mecz powinniśmy zremisować.

Kolejny mecz rozegramy w dniu 16.03 o godz. 15:00 u siebie z Kaczawą.
Drużyna z Bieniowic jako gospodarz tego meczu zwróciła się do nas aby ten mecz rozegrać w Legnicy, ponieważ ich płyta jest zbyt grząska i nie nadaje się do gry.

Konfeks: Morawski - Chojnowski (65 min Korczyński), Cichy, Jazowiecki, Korolczak (60 min Nowak), Krupa (60 min Dańczak), Pilarowski, Plebaniak (78 min Żyhoniuk), Ręczkowski, Swędzikiewicz, Ziemba
Grębocice: Szatkowski - Ciechelski Dawid (46 min Somorek), Ciechelski Kacper, Gil, Łętkowski, Małucki, Michałowicz, Mikołajczak (60 min Garncarski), Piotrowski, Reszuta (60 min Kubik, 87 min Łojewski), Wójak
Drugi sparig seniorów
12/02/2024 17:33
W kolejnym meczu spranigowym nasz zespół zmierzył się z czołowym zespołem Klasy Okręgowej Iskra Kochlice. Nasz zespół po ciekawej grze wygrał 2:1 (1:0), a bramki zdobyli Ziemba oraz Plebaniak.
Trener Maciej Białas miał do dyspozycji 15 zawodników i wszyscy otrzymali szansę gry w tym meczu. Do przerwy był wynik bez bramkowy chociaż obydwa zespoły stworzyły sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Wynik meczu w 55 minucie otworzył Jakub Ziemba,który wykorzystał ładnie bity rzut rożny przez Dańczaka i strzałem głową dał nam prowadzenie.
W kolejnych minutach bardzo dobra sytuację bramkową miał Dańczak, jednak piłka po jego strzale tylko musnęła słupek bramki gości. Ozdobą tego meczu była bramka w 70 minucie spotkania, którą zdobył Dominik Plebaniak po przepięknym strzale z ponad 30 metrów pod poprzeczkę. 5 minut później honorową bramkę dla gości zdobył Patryk Rustczak .
W 85 minucie strzał Plebaniaka wylądował na poprzeczce i mecz zakończył się zwycięstwem dla naszego zespołu 2-1.
Był to ciekawy mecz rozegrany przy pięknej słonecznej pogodzie. W zespole Iskry wystąpiło wielu młodych zawodników, a w naszej drużynie zadebiutował kolejny młody 17 letni Junior Bartosz Czarnecki.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę o godz. 12:00 w Środzie Śląskiej z IV ligowym zespołem Polonii.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zwycięstwo Trampkarzy !

W sobotę nasi trampkarze rozegrali kolejny mecz kontrolny. Przeciwnikiem byli rówieśnicy z Bazaltu Piotrowice. Mecz podzielony był na 3 tercje, a do dyspozycji było 21 zawodników.

Pierwsza tercja była wyrównana, choć obfitowała w więcej okazji dla drużyny gości. W drugiej odsłonie wyszliśmy na prowadzenie; najpierw indywidualną akcją w prawym sektorze boiska popisał się Tekiele, który obsłużył czekającego na przedpolu Szmuca, a ten umieścił piłkę w bramce. Drugą bramkę zdobył Kovalchuk, który przytomnie zachował się w zamieszaniu po stałym fragmencie gry.
W trzeciej tercji nasz zespół zamknął wynik spotkania za sprawą Pichowicza, który wbiegając w pole karne zakończył akcję strzałem po podaniu Skarbowskiego.

Skład: Sztyler (Tkacz), Zawiślak (Antosiak), Jurek (Kovalchuk), Czarnota, Michalski (Łacny), Wisowaty (Tekiele), Pichowicz (Domagała), Badyna (Reitz), Skarbowski (Czajka), Wojtaszewski (Varukha), Zań (Szmuc),
Pierwszy sparing seniorów.
07/02/2024 20:49
Nasi piłkarze bardzo ostro trenują przed runda wiosennną. Mamy tygodniowo trzy treningi na sztucznej płycie oraz dwa na siłowni.
Po trzech tygodniach ciężkiej pracy w sobotę 03.02 rozegraliśmy sparingowy mecz z IV ligowym zespołem Prochowiczanka Prochowice.
Lepszy w tym spotkaniu okazał się zespół z Prochowic, który wygrał 4-1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Oliver Dańczak.
Był to bardzo pożyteczny sparing, gra toczyła się w szybkim tempie, nie było przestojów w grze. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych, ładnych strzałów i parad bramkarskich . Pomimo osłabienia naszego zespołu, ponieważ z różnych względów nie mogli zagrać nasi czołowi zawodnicy tj. Nowak, Chojnowski, Korczyński, Krupa Bartosz nasz zespół podjął walkę z mocnym zespołem z Prochowic. Wypada nadmienić, że w meczu tym zadebiutował w drużynie seniorów kolejny nasz junior młodszy 16 letni Oskar Łużny, który zanotował udane wejście do zespołu.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę 10.02 o godz. 11:30 z Iskrą Kochlice na sztucznej płycie przy ul.Grabskiego.
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze KS Konfeks
30/01/2024 18:42
W dniu 26.01.2024 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze KS Konfeks.
W zebraniu uczestniczyli Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski, Wiceprezydent Miasta Legnica Krzysztof Duszkiewicz, Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Zbigniew Rutka, Prezes LPWIK Zbigniew Mróz oraz Mariusz Bach współautor wielu wydawnictw, fan piłki nożnej, obecnie piszący wraz z Marcinem Makuchem książkę o 50-leciu histori KS Konfeks Legnica.
W zebraniu uczestniczył także Ryszard Kępa honorowy Prezes KS Konfeks Legnica. Przewodniczącym zebrania został wybrany Jerzy Pawliszczy, który sprawnie prowadził obradę.
Sprawozdanie Zarządu Klubu za okres mijającej kadencji odczytał Prezes Klubu Marek Kucharski.
Następnie odbyło się głosowanie nad udzieleniem absolutorium ustępującemu zarządowi Klubu, wszyscy zebrani byli za tym wnioskiem.
Kolejnym punktem obrad było wręczenie wyróżnień osobom najbardziej zasłużonym w mijającej kadencji. Wśród nagrodzonych zawodników znaleźli się: Tekiele Wojciech, Jurek Herman, Kuczyński Jakub, Kaczmarek Kornel, Cichy Norbert, Jazowiecki Aleksander, Swędzikiewicz Maciej, Morawski Błażej.
Pamiątkowe patery otrzymali działacze Klubu Marek Lecko - Sekcja Tenisa Stołowego, Grzegorz Czapulak - Sekcja Brydża Sportowego oraz Jan Niebudek - Sekcja Brydża Sportowego . Wśród trenerów wyróżniono Piotra Kołodzieja - Trenera drużyn dziecięcych sekcji piłki nożnej.
Wśród nagrodzonych osób , którzy najwięcej pomagali klubowi w mijającej kadencji byli: Huras Martin, Kępa Ryszard, Mróz Zbigniew, Iwona i Norbert Palimąka, Krawczun Jacek.
Podczas zebrania podziękowano także rodzicom, którzy wnoszą duży wkład w działalność i rozwój naszego klubu. Wśród wyróżnionych byli: Prokopek Beata,Kaczmarek Grzegorz, Wasylik Łukasz, Maria i Łukasz Jurek, Bryks Daniel, Podskalny Piotr, Kurdziel Marek. W trakcie dyskusji Piotr Potycz zgłosił propozycję ażeby walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze nadało tytuł Honorowego Prezesa KS Konfeks Legnica Panu Adamowi Bartnikowi - jednemu z założycieli naszego klubu. Zebrani jednogłośnie poparli ten wniosek, w związku z tym Adam Bartnik otrzymał tytuł Honorowego Prezesa KS Konfeks Legnica.
Głos w dyskusji zabrał także Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski. Podkreślił w czasie swojego wystąpienia zasługi naszego klubu dla Miasta Legnicy i stwierdził,że KS Konfeks Legnica na stałe wpisał się w historię naszego miasta. Pogratulował także wszystkim wyróżnionym osobom i Zarządowi klubu za działalność na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście.
Następnie odbyły się wybory do Zarządu i Komisji Rewizyjnej KS Konfeks Legnica.
Do Zarządu KS Konfeks Legnica zostali wybrani Marek Kucharski
Włodzimierz Przysłupski, Jerzy Pawliszczy, Piotr Potycz

Prezesem Klubu został Marek Kucharski
Wiceprezesem Włodzimierz Przysłupski
Dyrektorem Klubu Piotr Potycz
Członkiem Zarządu Jerzy Pawliszczy.

Natomiast w skład Komisji Rewizyjnej weszli Jacek Krawczun - Przwodniczący , Marek Lecko- Członek i Beata Prokopek- Członek.
Najważniejszym zadaniem na najbliższą kadencję klubu jest poczynienie starań ażeby w planach inwestycyjnych Urzędu Miasta Legnicy znalazł się remont stadionu przy ul.Grabskiego.
Na zakończenie obrad głos ponownie zabrał Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski, który pogratulował nowo wybranym władzom klubu, obiecując zwiększoną pomoc dla klubu na kolejne lata stwierdzając, że Klub zasługuje na pomoc Władz Miasta w miarę posiadanych możliwości.
Gramy dla Franka!!!
22/01/2024 18:07
W niedzielę 21 stycznia został rozegrany Turniej charytatywny Gramy dla Franka organizowany przez Trenera Kacpra Gawlaka z Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.
W turnieju uczestniczyła Nasza drużyna złożona z zawodników rocznika 2010 i młodszych.
Turniej był podzielony na 3 grupy po 7 zespołów.
Było dużo grania, fantastyczna atmosfera i co najważniejsze dołożyliśmy swoją cegiełkę, którą wsparliśmy wraz z rodzinami rehabilitację dla Franka Tokarskiego.
Wizyta Huberta Krawczuna w Konfeksie.
26/12/2023 5:37
W 21 grudnia 2023 roku odwiedził nas nasz wychowanek Hubert Krwaczun . Hubert obecnie gra w II ligowym zespole Stomilu Olsztyn, którego jest czołowym zawodnikiem. Podczas godzinnej rozmowy przedstawił nam swoje plany na rundę wiosennną i ma nadzieję, że jego zespół załapie się do baraży o grę w I lidze. Interesował się jak zawsze sytuacja naszego klubu i gratulował dobrej rundy jesiennej. Wręczył Dyrektorowi Potyczowi koszulkę z dedykacją dla całego klubu I plakaty Stomilu Olsztyn. Ze strony Konfeksu otrzymał drobny świąteczny upominek.
Cieszymy się, że Hubert utrzymuje stały kontakt z macierzystym klubem i życzymy Hubertowi przepięknych Świat Bożego Narodzenia, Super 2024 roku, dużo dużo zdrowia oraz sukcesów na niwie sportowej i osobistej.
Stomil Olsztyn
3 punkty na zakończenie rundy
19/11/2023 15:52
Legnica 18 listopada 2023 godz.12:00

Konfeks Legnica - Zryw Kłębanowice 1:0 (1:0)

Przerywacz (Konfeks) - Myszogląd (Zryw)

Bramka: 1:0 Bartosz Krupa 8 min

Sędzia: Marcin Czukiewski (główny) - Konrad Śliwka I asystent, Hubert Bębas II asystent

Widzów: ok.80

Ostatni mecz rundy jesiennej nasz zespół rozegrał ze Zrywem Kłębanowice na bardzo trudnym grząskim boisku. Nasz zespół w tym meczu wystąpił poważnie osłabiony, ponieważ z różnych względów nie mogli grać Grządkowski, Jazowiecki, Dańczak, Nowak, Fraska. W związku z tym do kadry meczowej weszli kolejni bardzo młodzi 15 i 16 letni zawodnicy z drużyny juniorów Młodszych tj. Andrzej Domagała, Marek Mazur i Wojciech Wąsowski.
Złotą bramkę dla naszego zespołu w 8 minucie zdobył strzałem głową z 6 metrów Bartek Krupa wykorzystując świetne podanie z rzutu wolnego Dominika Plebaniaka. W tym meczu było bardzo mało sytuacji bramkowych, ponieważ ciężko było jest stworzyć na tak trudnym terenie.
Konfeks miał jeszcze jedna sytuację bramkową w 82 minucie jednak Bartek Krupa strzelił obok bramki z 6 metrów. Natomiast goście mogli wyrównać w 87 minucie spotkania gdy Myszogląd oddał piękny strzał z 12 metrów, który kapitalnie obronił Błażej Morawski . Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu, który oprócz okresu między 46 a 70 minutą był zespołem minimalnie lepszym. Było to 10 zwycięstwo w tej rundzie naszego zespołu, które dało nam 4 miejsce w tabeli mając tyle samo 31 punktów jak zajmujący 3 miejsce zespół Błękitnych.
Po meczu zorganizowaliśmy w biurze klubu zakończenie sezonu, który przebiegł w świetnej atmosferze,następie cała drużyna wraz z trenerem i swoimi dziewczynami udała się do Cubany gdzie miło spędzili czas świętując udana rundę.

Konfeks: Morawski - Chojnowski, Cichy, Korczyński, Krupa, Pilarowski, Plebaniak, Przerywacz (89 min Mazur), Swędzikiewicz, Ziemba ( 70 min Domagała), Żychoniuk
Kłębanowice: Flejszer - Grzesik, Jahołkowski, Kolasa (90 Kuczyński), Lejk, Malynovskyi (65 min Salach), Skulski, Slipets (82 min Myszzogląd), Woźniak (60 min Dubowski), Zakrocki Michał, Zarocki Natan