This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Najbliższy mecz
Ostatni mecz
Tabela 2022/2023
1 Iskra Ksieginice 73
2 Stal Chocianów 59
3 Kaczawa Bieniowice 57
4 Czarni Dziewin 45
5 Konfeks Legnica 44
6 Błękitni Koskowice 44
7 Górnik Lubin 37
8 Dąb Siedliska 36
9 Zawisza Serby 33
10 Dragon Jaczów 33
11 Zryw Kłębanowice 31
12 Gwardia Białołęka 30
13 Czarni Rokitki 24
14 Płomień Radwanice 20
15 Orzeł Zagrodno 19
16 KS Legnickie Pole 23
więcej
27 kolejka 27/28.05.23
Błękitni - Dziewin 1:4
Rokitki - Siedliska 1:4
Serby - Jaczów 4:2
Konfeks - Górnik 1:2
Gwardia - Iskra 3:2
Stal - Leg.Pole 3:0
Zagrodno - Płomień
Kaczawa - Zryw 2:1
28 kolejka 3/4.06.23
Jaczów - Błękitni
Dziewin - Rokitki
Płomień - Gwardia
Iskra - Kaczawa
Zryw - Konfeks
Leg.Pole - Zagrodno
Siedliska - Stal
Górnik - Serby
Snajperzy 2022/2023
Przerywacz Paweł 18
Krupa Bartosz 9
Swędzikiewicz Maciej 7
Chojnowski Szymon 6
Nowak Piotr 4
Korczyński Mateusz 3
Jazowiecki Aleksander 3
Krupa Jakub 2
Bukowski Jan 2
Oliwer Dańczak 2
Trochanowski Marek 2
Karol Strzelczyk 1
Nasi Sponsorzy

.
Przedstawiamy obok zdjęcia wykonane po meczu, który zagwarantował nam awans. Trenerem naszego zespołu był Eugeniusz Oleśkiewicz - wieloletni zasłużony trener w Konfeksie. Prosimy o wymienienie wszystkich osób, które znajdują się na pierwszym z dwóch zdjęć. Tradycyjnie dla pierwszej osoby, która wytypuje trafnie nazwiska, nagroda tym razem w postaci butów Addidas.


Drugie zdjęcie przedstawia zdjęcie drużyny trampkarzy naszego klubu z 1997 roku, której trenerem był Piotr Potycz. Na zdjęciu pierwszy od lewej stoi ówczesny sponsor naszego klubu Leszek Skibicki, prezes Cynkmal. Na zdjęciu także Grzegorz Bartczak, późniejszy reprezentant Polski seniorów. Prosimy o podanie nazwisk pozostałych zawodników. Kilku z nich zapisało się na stałe w historii naszego klubu. Pierwsza osoba, która odgadnie wszystkich otrzyma nagrodę w formie koszulki sportowej.


Obok na zdjęciu przedstawiamy drużynę młodzików 1996 roku. Trenerem tego zespołu był długoletni trener w naszym klubie Henryk Grotowski.


W latach 1977-1987 grał w naszej drużynie późniejszy znany dziennikarz, radiowiec. Przedstawiamy zdjęcia z czasów jego gry w naszym klubie. Może ktoś rozpozna i poda nazwisko naszego byłego zawodnika, a potem znanej osoby w Legnicy zajmującej się dziennikarstwem, prowadzącym audycje radiowe. Na pierwszą osobę, która pierwsza rozwiąże zagadkę, czeka proporczyk z okazji 50-lecia. Na kolejnym zdjęciu nasz bardzo dobry zawodnik, który grał w Konfeksie w latach 1991-2004. Proszę podać imię i nazwisko. Następne zdjęcie przedstawia naszego zawodnika, który grał w naszych barwach w latach 1990-1993, a potem był znanym bramkarzem występującym m. in. w Miedzi Legnica. Proszę o imię i nazwisko.

Obozy zimowe
Od ponad 30 lat drużyny młodzieżowe Konfeksu wyjeżdżają na obozy zimowe w góry. Początkowo obozy odbywały się w Sosnówce, a od 2002 roku terenem obozu zimowego są Borowice. Zdjęcia pochodzą z obozu w Sosnówce który odbył się w dniach 30.01-06.02.2000 r.
Na pierwszym zdjęciu stołówka ośrodka w Sosnówce. Na pierwszym planie trener juniorów Andrzej Marcinkiewicz.
Na zdjęciu drugim m. in.: obecny trener Orlików Piotr Kołodziej, Jarosław Moroch - obecnie fizjoterapeuta w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin, Jerzy Przysłupski, Paweł Wolanin.
Zdjęcie trzecie i czwarte przedstawia naszą drużynę na spacerze po okolicach Sosnówki. Na zdjęciu m. in.: Grzegorz Bartczak - nasz wybitny wychowanek, reprezentant Polski seniorów. Proszę rozszyfrować pozostałych zawodników.

Na zdjęciu pierwszym m. in.: Grzegorz Bartczak, Paweł Oleśkiewicz, Tomasz Bogdanowicz, a resztę proszę podać. Zdjęcie drugie przedstawia m. in.: rząd górny drugi od lewej Grzegorz Bartczak, obok niego Piotr Kołodziej; w rzędzie dolnym drugi od lewej Piotr Sadowski. Na obóz do Borowic zawiozła nas firma Aga-tur. Nasza drużyna na tle autobusu tej firmy. Kolejne zdjęcie przedstawia naszą drużynę przed wejściem do ośrodka (Sosna w Sosnówce), która przez wiele lat była bazą naszych obozów. Dla osoby, która rozpozna całą ekipę, nagroda w formie szalika klubowego. Na ostatnim zdjęciu nasza drużyna przed treningiem z trenerem Andrzejem Marcinkiewiczem.

**************************************************************************

Przedstawiamy zdjęcia z obozu w Borowicach z 2005 roku.
Na zdjęciu pierwszym m. in.: Przemek Szuszkiewicz i Artur Lefek. Dla pierwszej osoby, która prawidłowo poda nazwiska wszystkich zawodników nagroda w formie koszulki sportowej.
Na zdjęciu drugim przed wejściem do ośrodka Hottur w Borowicach stoją od lewej: Konrad Babeczko, Łukasz Polański, Przemek Szuszkiewicz; siedzi Marcin Owsiany. Przemek Szuszkiewicz po grze w naszym klubie przeszedł do ekstraklasowej drużyny Śląska Wrocław, z którą zdobył Mistrzostwo Polski.
Zdjęcie trzecie przedstawia uroczystość zakończenia obozu w Borowicach. Na pierwszym planie Konrad Babeczko, któremu nagrodę wręcza Piotr Potycz.

**************************************************************************

Przedstawiamy zdjęcia z obozu w Borowicach z 2009 roku. Na zdjęciu pierwszym drużyna juniorów przed treningiem biegowym na tle mapy Borowic. Trenerem zespołu był Bartosz Szymczyk. Na zdjęciu m. in.: późniejszy długoletni bramkarz naszego klubu Sebastian Tamioła - drugi od lewej, obok niego młodziutki Hubert Krawczun - obecnie zawodnik drugoligowego zespołu Błękitni Stargard Szczeciński. Na pozostałych zdjęciach nasz drużyna podczas zajęć treningowych, w czasie których był także czas na zabawę i dowcipy.

**************************************************************************

Na zdjęciu pierwszym i drugim nasza drużyna juniorów wraz z trenerem Bartoszem Szymczykiem. Dla osoby, która pierwsza rozpozna wszystkich zawodników na tych zdjęciach nagroda w formie butów piłkarskich firmy Addidas. Na zdjęciu trzecim nasz bramkarz Sebastian Tamioła, obecnie szczęśliwy ojciec dwójki dzieci i mąż wspaniałej żony. Zdjęcie czwarte przedstawia naszych zawodników wypoczywających po intensywnych zajęciach treningowych.

**************************************************************************

Dalsza część zdjęć z 2009 roku.
Na zdjęciu pierwszym najmłodsza nasza drużyna podczas zajęć na sali sportowej. Na zdjęciu m. in.: Adrian Wójcik - obecnie wyróżniający się zawodnik drużyny seniorów występującej w IV lidze. Na tym zdjęciu widać także obecnie grającego w tej drużynie zawodnika - proszę podać jego nazwisko i imię oraz miejsce na zdjęciu.
Zagadka: kogo przedstawia zdjęcie drugie? Proszę podać nazwisko i imię tego przystojnego młodzieńca z piłką :)
Na zdjęciu trzecim trener Piotr Potycz ze swoją drużyną podczas obozu.
Zdjęcie czwarte przedstawia radość naszych zawodników po strzelonej bramce.

**************************************************************************


Tym razem przedstawiamy zdjęcia z obozu z 2016 roku.
Jako pierwszą przedstawiamy pamiątkową fotografię, na której znajdują się trenerzy i zawodnicy, którzy są w naszym klubie do chwili obecnej.
Proszę podać nazwiska tych zawodników oraz trenerów.
Na pozostałych dwóch zdjęciach piękne rzeźby lodowe na tle których stoją nasi zawodnicy i trener.

Tomek Pereta
Odwiedził nas w Klubie nasz były zawodnik Tomasz Pereta. Tomek grał w Konfeksie w latach 1984-1995. Reprezentował nasz klub w sekcji tenisa stołowego i piłki nożnej. Był bardzo dobrym bramkarzem grającym w drużynie seniorów i w drużynach młodzieżowych.
Tomek przyniósł nam materiały archiwalne z gry w Konfeksie, wycinki prasowe oraz dyplomy. Bardzo dziękujemy Tomkowi za pamięć o swoim klubie i zachęcamy także innych do przekazywania naszemu klubowi materiałów archiwalnych o historii KS Konfeks Legnica. Zamieszczamy aktualne zdjęcie z dzisiejszej wizyty w klubie, deklarację z gry w Konfeksie oraz dyplomy za reprezentowanie barw naszego klubu.

**************************************************************************

Prosimy wszystkich, którym na sercu leży dobro klubu, a mają materiały związane z naszą historią o przesyłanie w formie mailowej, dostarczanie do biura klubu lub o kontakt telefoniczny z dyrektorem klubu Piotrem Potyczem tel.: 697 681 150