This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Konfeks 2023/24
Ostatni mecz
Tabela 2023/24
1 Błękitni Koskowice 0
2 Chojnowianka Chojnów 0
3 Górnik Lubin 0
4 GKS Męcinka 0
5 Ikar Miłogostowice 0
6 Iskra Kochlice 0
7 Kaczawa Bieniowice 0
8 Konfeks Legnica 0
9 Korona Czernina 0
10 Legsad Kościelec 0
11 Odra Ścinawa 0
12 Pogoń Góra 0
13 Sokół Jerzmanowa 0
14 Sparta Parszowice 0
15 Stal Chocianów 0
16 Zryw Kłębanowice 0
wiecej
1 kolejka 10/11.08.24
Koskowice - Chojnowianka
Ikar - Bieniowice
Korona - Kościelec
Sparta - Odra
Kochlice - Góra
Męcinka - Sokół
Górnik - Stal
Konfeks - Zryw
2 kolejka 17/18.08.24
Góra - Koskowice
Sokół - Górnik
Zryw - Męcinka
Chojnowianka - Ikar
Stal - Kochlice
Odra - Bieniowice
Kościelec - Konfeks
Sparta - Korona
Snajperzy 2024/25
. .
. .
Nasi Sponsorzy

.
Na zdjęciu pierwszym jest przedstawiona drużyna juniorów na pierwszym boisku Konfeksu przy ul. Okólnej z trenerem Zdzisławem Bilskim. Może ktoś rozpozna zawodników?

Drugie zdjęcie było zrobione w 1975 roku na boisku przy ul. Okólnej. Drużyna Konfeksu w pasiastych strojach, stoją od lewej: kapitan zespołu Adam Zając, Jerzy Pietraszko, Ryszard Kita, Wojciech Kozerawski, Zbigniew Humijski, Gajda, Kazimierz Mazurkiewicz, Henryk Podsiadło, Andrzej Marcinkiewicz, M. Baszak, zawodnik do rozszyfrowania, Grzegorz Mikutaniec, Koryń, Adam Prozorowicz, Edward Gromuł.

Na trzecim zdjęciu widać drużynę Konfeksu z żonami podczas spotkania z drużyną z Meissen w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana. Na zdjęciu między innymi Adam Zając z żoną, Andrzej Kłak, Jurek Solarski, Ryszard Kędziora i Jerzy Pietraszko, Józek Pietruszka z przyszłą żoną. Może ktoś poda pozostałych uczestników spotkania?Obok przedstawiamy nasze najstarsze zdjęcie, które posiadamy w archiwum Klubu. Pochodzi ono z 1967 roku, gdy klub nazywał się Odzieżowiec.
Jest to mecz Odzieżowiec - Hutnik Szczytna.

Obok zdjecie z 1972 roku. Na pierwszym planie kapitan Konfeksu Adam ZającProsimy wszystkich zawodników, trenerów, działaczy oraz kibiców naszego klubu o przesyłanie pamiątek związanych z historią klubu. Kontakt mailowy: ks.konfeks@onet.eu lub telefoniczny z Piotrem Potyczem tel.: 697 681 150

Dziś przedstawiamy proporczyki DOKS Konfeks Legnica z zakładami opiekuńczymi naszego klubu w tamtych czasach, tj. Elpo, Milana i Hanka. ( proporczyk 2 proporczyk 3 )

Na zdjęciu nr 1 drużyna seniorów - wiosna 1980. Pierwszy od lewej kierownik sekcji piłki nożnej Włodzimierz Jantura, obok niego trener zespołu Piotr Potycz. Dla osoby, która pierwsza poda poprawnie nazwiska wszystkich zawodników, nagroda (do odbioru w biurze klubu) w postaci pamiątkowego proporczyka z okazji 50-lecia klubu.Na zdjęciu nr 2 drużyna seniorów na obozie zimowym. Stoją od lewej trener Piotr Potycz, trener Górnika Zabrze Kowalski, Kołodziej, zawodnik do rozszyfrowania, Solarski, Dorosz, Korfanty, Możejko, Gromuł, Bobik, Pęczkowski, Żymańczyk Krzysztof i Morawiecki Janusz.
Na zdjęciu nr 3 zespół seniorów na obozie w Piechowicach w 1983 roku. Od lewej stoją: trener Andrzej Wnuk, Bobik, Humijski, zawodnik do rozszyfrowania, Solarski, Kołodziej, Chrobak, Piskadło, zawodnik do rozszyfrowania, zawodnik do rozszyfrowania, kierownik drużyny Mieczysław Buchaniewicz; rząd dolny od lewej: Korulski, zawodnik do rozszyfrowania, Pęczkowski, kapitan zespołu Adam Zając, zawodnik do rozszyfrowania, Gromuł, Kachnowicz, zawodnik do rozszyfrowania i Sowiński. Na osobę, która pierwsza poda nazwiska pozostałych zawodników, czeka nagroda w formie kubka klubowego oraz kalendarzyków na 2021 rok do odebrania w biurze klubu..
W dniu dzisiejszym zamieszczamy kolejne proporczyki (proporczyk 1 ( proporczyk 2Konfeksu z czasu, gdy w naszym klubie działały sekcje piłki nożnej, tenisa stołowego, piłki siatkowej kobiet i koszykówki kobiet. W tym czasie sponsorami klubu były: ZPO Elpo, ZPDz Milana, ZPDz Hanka oraz Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego.

Na zdjęciu pierwszym przedstawiamy stadion przy ul. Grabskiego z 1975 roku, tj. w czasach, gdy był we władaniu Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. W tym czasie jak widać na zdjęciu szatnie były za płytą boiska, a nie jak obecnie na koronie stadionu.
Na drugim zdjęciu drużyna seniorów Konfeksu z 1987 roku, gdy trenowaliśmy i rozgrywaliśmy mecze na stadionie przy ul. Bielańskiej. Stoją od lewej: trener Piotr Potycz, Dziopa, Andrzej Jędryka, Łoziński, Możejko, działacz SPN Kodzik, Pęczkowski, Korfanty, Kołodziej, Grunt, drugi trener Kędziora, kierownik drużyny Iwanicki, kierownik sekcji piłki nożnej Wieczorek; rząd dolny od lewej: Kwiatko, Kachnowicz, Janusz Morawiecki, Czyżycki, Solarski, Bobik, Gromuł.


Na kolejny zdjęciu Puchar, który został wręczony w 1990 roku zasłużonemu, jednemu z najlepszych zawodników w dziejach klubu Wiesławowi Kołodziejowi - popularnemu "Kołkowi" w podziękowaniu za długoletnią grę w DOKS Konfeks. Puchar wypożyczyła nam żona nieżyjącego zawodnika Urszula Kołodziej (także zawodniczka naszego klubu sekcji piłki siatkowej). Dziękujemy Pani Urszuli.

Zamieszczamy kolejne zdjęcia naszych drużyn sprzed wielu lat.

Na pierwszym zdjęciu drużyna Juniorów młodszych, rok 1985, stadion ul. Bielańska. Trenerem zespołu był Andrzej Marcinkiewicz, a kierownikiem drużyny Czesław Kodzik. Na zdjęciu m. in.: Zbigniew Murdza, Grzegorz Zarzycki, Jacek Kilian, Dariusz Gibała. Prosimy o podanie pozostałych nazwisk. Na osobę, która pierwsza poda brakujące nazwiska czeka nagroda w biurze klubu w formie szalika klubowego.


Na drugim zdjęciu drużyna Młodzików - 1986 rok. Trenerzy: pierwszy z lewej Stanisław Kwiatkowski i ostatni z lewej Ryszard Kędziora. W rzędzie dolnym drugi od lewej z piłką Krzysztof Łacina, nasz wybitny wychowanek, który w młodzieżowych reprezentacjach Polski rozegrał ponad 50 spotkań, grał w GKS Katowice i Miedzi Legnica.


Zdjęcie obok przedstawia drużynę Seniorów na obozie zimowym w 1987 roku w Unieściu. Stoją od lewej: Dziopa, Możejko, Zarzycki, Grunt, Sowiński, Korfanty, Andrzej Jędryka; rząd dolny od lewej: Kwiatko, Kachnowicz, Jerzy Morawiecki, Bobik, Solarski, Furtak, Kołodziej.Na kolejnym zdjęciu drużyna Seniorów przed meczem. Prosimy o podanie roku, w którym zostało zrobione to zdjęcie oraz nazwiska zawodników. Dla ułatwienia pierwszy z lewej kapitan zespołu Tadeusz Gajdzis, obok niego Grzegorz Sinanis. Dla pierwszej osoby, która rozpozna wszystkich zawodników, w biurze klubu będzie czekać nagroda w postaci czapeczki klubowej.


Zdjęcie obok przedstawia drużynę Seniorów 1985


Prosimy wszystkich zawodników, trenerów, działaczy oraz kibiców naszego klubu o przesyłanie pamiątek związanych z historią klubu. Kontakt mailowy: ks.konfeks@onet.eu lub telefoniczny z Piotrem Potyczem tel.: 697 681 150

Zamieszczamy kolejne zdjęcia naszych drużyn sprzed wielu lat.

Na zdjęciu pierwszym stoją od lewej: Henryk Zdanowicz, Andrzej Semborski, Śmietana, Józef Pietruszka; siedzą od lewej: Andrzej Kłak i Jerzy Solarski. Zdjęcie zrobione w 1977 roku.

Na zdjęciu obok drużyna seniorów na stadionie przy ul. Bielańskiej. Stoją od lewej: Mieczysław Buchaniewicz, Wnuk, Andrzej Jędryka, Furtak, 4 następnych zawodników do rozpoznania, Pereta, Stanisław Iwanicki, Kędziora, Wieczorek; rząd dolny od lewej: Bobik, Kachnowicz, Kilian, Zarzycki, zawodnik do rozpoznania, Zbigniew Lipiec, Jerzy Lipiec, Jerzy Solarski - kapitan zespołu. Prosimy o podanie brakujących nazwisk. Dla osoby, która pierwsza rozpozna zawodników, w biurze klubu będzie czekać nagroda w postaci szalika klubowego.


Na pierwszym zdjęciu Juniorzy starsi - 1987 rok. Od lewej stoją: kierownik zespołu Szczepan Knap, Jacek Kilian, Sebastian Malczyk, Witold Piekarczuk, Jacek Bednarski, Dariusz Balcerek, Robert Majewski, Andrzej Trałka, Jacek Kemuś, Tomasz Pereta, Piotr Rutter, kierownik drużyn młodzieżowych Mieczysław Buchaniewicz, trener drużyny Andrzej Marcinkiewicz; od lewej klęczą: Zdzisław Kotwicki, Roland Stępka, Andrzej Czerniatowicz, Tomasz Borek, Jan Ród, Zbigniew Murdza.


Drużyna Seniorów Konfeksu Legnica z 1990 roku. Trenerem zespołu był Zygmunt Nedwidek. Dla pierwszej osoby, która rozpozna wszystkich zawodników, w biurze klubu będzie czekać nagroda w postaci szalika klubowego
Zdjęcie przedstawia drużynę Trampkarzy z 1989 roku. Pierwszy od lewej trener Ryszard Krok, szósty od lewej kapitan zespołu Krzysztof Łacina, ósmy od lewej kierownik druzyny Czesław Kodzik. Dla pierwszej osoby, która rozpozna wszystkich zawodników, w biurze klubu będzie czekać nagroda w postaci pamiątkowego proporczyka.


Na zdjęciu znajdują się Młodzicy z 1991 roku, a wśród nich Kasperek, Wiączek, Żuberek, Będkowski, Synowiec, Kopras, Korzeniowski. Proszę podać nazwiska pozostałych zawodników.


KS Konfeks Legnica serdecznie dziękuje byłym naszym zawodnikom: Ryszard Kwiatko, Jerzy Solarski i Jan Ród, którzy przesłali w ostatnim czasie archiwalne zdjęcia z gry w naszym klubie. Będziemy je publikować w najbliższym czasie.
Prosimy także jeszcze raz wszystkie osoby, które mają materiały związane z KS Konfeks Legnica o przesyłanie ich na adres mailowy: ks.konfeks@onet.eu lub telefoniczny z Piotrem Potyczem tel.: 697 681 150