This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.





Hymn Konfeksu
Konfeks 2023/24
Najbliższy mecz
Ostatni mecz
Tabela 2023/24
1 Sparta Grębocice 54
2 Chojnowianka Chojnów 48
3 Konfeks Legnica 46
4 Iskra Kochlice 44
5 Błękitni Kościelec 43
6 Sokół Jerzmanowa 36
7 Pogoń Góra 36
8 Błękitni Koskowice 36
9 Odra Scinawa 34
10 Stal Chocianów 27
11 Zryw Kłębanowice 25
12 Kaczawa Bieniowice 23
13 Dąb Siedliska 18
14 Dragon Jaczów 16
15 Górnik Lubin 12
16 Czarni Dziewin 7
więcej
22 kolejka 20/21.04.24
Góra - Dziewin 3:1
Jaczów - Siedliska 2:6
Kościelec - Kaczawa 5:1
Koskowice - Konfeks 2:0
Odra - Jerzmanowa 7:3
Kochlice - Sparta 1:0
Chojnów - Stal 3:1
Górnik - Zryw 1:6
23 kolejka 27/28.04.24
Stal - Kościelec
Dziewin - Chojnów
Konfeks - Jaczów
Sparta - Górnik
Kaczawa - Kochlice
Koskowice - Odra
Siedliska - Góra
Zryw - Jerzmanowa
Snajperzy 2023/24
Ziemba Jakub 15
Swędzikiewicz Maciej 13
Krupa Bartosz 12
Dańczak Oliwer 7
Przerywacz Paweł 4
Cichy Norbert 2
Korczyński Mateusz 2
Plebaniak Dominik 2
Karolczak Korneliusz 2
Grządkowski Michał 1
Tkaczenko Ivan 1
Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

. .


Wycinki prasowe
Tym razem przedstawiamy artykuł z tygodnika Konkrety z 1992 roku dotyczący naszego znakomitego wychowanka Krzysztofa Łaciny, który w reprezentacjach młodzieżowych Polski rozegrał ok. 60 spotkań.

Drugi artykuł to krótkie sprawozdanie z prasy lokalnej po meczu Konfeksu z 1992 roku (Konfeks - Budowlani Lubsko), który rozegrany został na stadionie przy ul. Bielańskiej.

Nastepnie przedstawiamy artykuły z gazet legnickich z lat 90-tych
Myślimy, że zaciekawią wielu sympatyków piłki nożnej.
artykuł 1
artykuł 2
artykuł 3
artykuł 4
Ponizej przedstawiamy wywiad z naszym wybitnym wychowankiem Grzegorzem Bartczakiem - mistrzem Polski, reprezentantem Polski seniorów. Wywiad ukazał się w tygodniku Słowo Sportowe w 2001 roku.
artykuł 5
W artykule 6 przedstawiamy kadrę seniorow KS Konfeks z 1997 roku.
artykuł 6
W artykule 7 przedstawiamy wycinek z prasy lokalnej z 1992 roku, autorstwa Zbigniewa Jakubowskiego z okresu, gdy Konfeks grał w III Lidze.
artykuł 7
Ponizej przedstawiamy wywiad z 16.06.1996 roku, który ukazał się w Panoramie Legnickiej z dyrektorem klubu Piotrem Potyczem. Wywiad przeprowadził legendarny legnicki dziennikarz, nie żyjący już Zygmunt Łuszcz.
artykuł 8
Przedstawiamy artykuł z 1997 roku z tygodnika Konkrety, którego autorem jest Piotr Adamiec. Dotyczy awansu naszej drużyny seniorów do IV Ligi Dolnośląskiej.
artykuł 9
Przedstawiamy ranking piłkarzy Zagłębia Miedziowego, który ukazał się w grudniu 1997 roku w tygodniku Konkrety. Mamy nadzieję, że będzie to gratka dla pasjonatów piłki nożnej naszego regionu. W rankingu tym znajdujemy wielu znanych piłkarzy, w tym także kilku z Konfeksu: Marek Przerywacz, Przemysław Smolarek, Jacek Terpiłowski, Tomasz Wiączek, Sławomir Kułyk, Krzysztof Łacina, Mariusz Krzyżanowski. W najlepszej jedenastce regionu Zagłębia Miedziowego znaleźli się dwaj nasi wychowankowie - Krzysztof Łacina (na zdjęciach poniżej) i Sławomir Kułyk, a także obecny trener zespołu Konfeksu Andrzej Kisiel.
artykuł 10

W dniach od 01.01 do 06.01.1993 roku nasza drużyna młodzieżowa startowała w XVI Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Borken (Niemcy). Zespół Konfeksu spisał się bardzo dobrze zdobywając drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju.
Przedstawiamy wycinki prasowe z gazety legnickiej z 1993 roku opisującej nasz start w tym turnieju.
Prezentujemy również materiały prasowe z niemieckiego Borken Zeitung z dnia 05.01.1993 roku. W naszej drużynie występowali m. in.: Wiączek, Fonał, Potycz, Szymczyk, Korzeniowski.
Na zdjęciu poniżej kapitan Tomasz Wiączek z pucharem za drugie miejsce. Obok niego stoją: Mariusz Kasperek, Wojciech Będkowski, Bartosz Szymczyk, Arek Korzeniowski, Dariusz Kopras.
Ciekawostki: Borken to miasto znajdujące się na granicy niemiecko-holenderskiej. W związku z tym gospodarze turnieju zorganizowali nam wyjazd do Holandii do miejscowości znajdującej się przy granicy. Ponadto jako atrakcję mieliśmy skorzystania z basenu krytego, z którego wypływało się na basen odkryty. W tym czasie w Borken była temperatura ok. -20 stopni, dużo śniegu i taka kąpiel na odkrytym basenie z podgrzewaną wodą była dla nas nowością.
Prosimy wszystkich zawodników, którzy byli na wyjeździe z naszą drużyną o uzupełnienie składu i przesłanie zdjęć z tamtego turnieju.
artykuł 11, artykuł 12, artykuł 13 artykuł 14


Wycinki prasowe cd...
W kolejnych materiałach o historii klubu przedstawiamy wycinki prasowe z 1997 roku, które ukazały się w Gazecie Robotniczej, w Panoramie Legnickiej oraz w Konkretach.
Artykuł 15 pochodzi z Panoramy Legnickiej z 27.08.1997 r. i opisuje nasz mecz w klasie okręgowej, wysoko wygrany z Odrą Ścinawa 9:1. Autor tego artykułu zwrócił szczególną uwagę na grę 19-letniego Jacka Terpiłowskiego. Jacek grał w naszym klubie w latach 1991-1999. Był bardzo dobrym zawodnikiem, obecnie jest trenerem w jednym z podlegnickich klubów.
Artykuł 16 pochodzi z 26.08.1997 r. z Gazety Robotniczej i także opisuje nasz mecz z Odrą.
Artykuł 17 również pochodzi z Gazety Robotniczej z 28.08.1997 r. i opisuje "Turniej Dzikich Drużyn", do których pozdrowienia przesłał w specjalnym liście Zbigniew Boniek. W artykule tym czytamy, że najlepszym bramkarzem wybrano Grzegorza Sinanisa, późniejszego długoletniego bramkarza KS Konfeks Legnica. Pozdrawiamy Grzegorza i życzymy dużo zdrowia.
Artykuł 18 jest z tygodnika Konkrety z 28.08.1997 r., który również opisuje powyższy turniej. Wśród czołowych zawodników tej imprezy wymieniani są późniejsi długoletni zawodnicy naszego klubu Piotr Krysa, Grzegorz Sinanis, Artur Spychaj, Arkadiusz Korzeniowski i Patryk Potycz.

**************************************************************************

Kolejny akord naszych wspomnień pochodzi z 1999 roku, gdy w Słowie Sportowym ukazał się wywiad z naszym zdolnym młodym zawodnikiem Łukaszem Zagrobelnym, który przeprowadził redaktor Janusz Ziółek. Najlepszym jego występem w Konfeksie był mecz z Zagłębiem II Lubin. W meczu tym wystąpił Andrzej Niedzielan, czołowy napastnik polski, grający w tym czasie w Lubinie. W sobotnim meczu Andrzej Niedzielan w meczu pierwszej ligi strzelił dwie bramki a w następnym dniu przyjechał na mecz przeciwko Konfeksowi. Miał pecha, ponieważ przeciwko niemu zagrał Łukasz Zagrobelny, który całkowicie wyłączył go z gry. Łukasz grał bardzo krótko w naszym zespole, ponieważ postawił na naukę i wyjechał na studia do Wrocławia. Ten mecz jednak pokazał jego duże możliwości i szkoda, że tak szybko przestał grać w piłkę. Artykuł 19
Zamieszczamy deklarację gry Łukasza w naszym klubie.

**************************************************************************

Kolejne wspomnienie pochodzi z 1997 roku z Gazety Legnickiej, której reporter Zbigniew Jakubowski był na treningu naszej trzecioligowej drużyny w okresie przygotowawczym na sali Zespołu Szkół Rolniczych. Jest to wywiad z trenerem naszego zespołu Władysławem Morochem. Był on zawodnikiem Miedzi Legnica, a następnie był trenerem w tym klubie i w Konfeksie. W wywiadzie tym przewijają się znane nazwiska naszych późniejszych zawodników, jak Stanisław Kwiatkowski, Zbigniew Murdza, Dariusz Górski, Grzegorz Zarzycki, Kozdroń, Wysocki, Rozborski, Fabiszewski. Zachęcamy do lektury.
Artykuł 20

**************************************************************************

W dniu 31 maja 2001 roku w tygodniku Konkrety ukazał się artykuł o naszym młodym wychowanku Grzegorzu Bartczaku, którego autorem był Paweł Jantura. Wypada nadmienić, że Grzesiek ostatecznie przeszedł do Zagłębia Lubin, z którym potem zdobył mistrzostwo Polski, grał także w Jagiellonii Białystok. Grzegorz Bartczak jak kapitan zespołu wprowadził Miedź Legnica do Ekstraklasy. Grał także w pierwszej reprezentacji Polski. Debiutował w meczu z Węgrami.
Wybitny legniczanin, który obok Marcina Robaka dostąpił zaszczytu gry w reprezentacji Polski.
Zdjęcie przedstawia mamę Grzegorza Bartczaka wraz synem podczas spotkania w biurze Konfeksu. Pozdrawiamy Panią Grażynę oraz jej męża, a także Grzegorza Bartczaka z całą rodziną. Mamie gratulujemy wspaniałego syna.
Artykuł 21
**************************************************************************

Prosimy wszystkich zawodników, trenerów, działaczy oraz kibiców naszego klubu o przesyłanie pamiątek związanych z historią klubu. Kontakt mailowy: ks.konfeks@onet.eu lub telefoniczny z Piotrem Potyczem tel.: 697 681 150


Wycinki prasowe cd...
W kolejnym odcinku z historii Konfeksu przedstawiamy wycinek z Gazety Robotniczej z dnia 05.02.2001 r. Artykuł 22 opisuje świetne zakończenie roku 2000 przez naszych juniorów starszych i młodszych, którzy grali w mocno obsadzonych turniejach w Jeleniej Górze.
Juniorzy starsi byli zdecydowanie najlepsi, a nie mogło być inaczej, skoro graliśmy w kapitalnym składzie z dwoma przyszłymi reprezentantami Polski Grzegorzem Bartczakiem i Marcinem Robakiem.
Z tej drużyny przez wiele lat grali potem w naszym klubie Krzysztof Stryński, Patryk Potycz, Andrzej Andrzejewski i Marek Kociszewski. Wypada nadmienić, że w pokonanym polu zostawiliśmy m. in. drużynę Zagłębia Lubin.
Również bardzo dobrze wypadli w tym turnieju Juniorzy młodsi zajmując drugie miejsce za Śląskiem Wrocław, a przed Zagłębiem Lubin i Miedzią Legnica.
W zespole tym grali także późniejsi długoletni zawodnicy naszego klubu, jak Piotr Kołodziej, Mateusz Lasota, Jarosław Dragan, Andrzej Multan i Tomek Kociszewski.
Przedstawiamy zgłoszenia kilku zawodników z tych turniejów: Mateusza Lasoty , Kociszewskich Marka i Tomasza oraz Jarosława Dragana.

Jednocześnie pozdrawiamy wszystkich bohaterów tamtych turniejów, dziękujemy za grę w naszym klubie, życzymy dużo zdrowia i jak możecie, przesyłajcie lub przynoście do biura naszego klubu materiały z gry w Konfeksie Legnica z tamtych lat. Możecie się także kontaktować z dyrektorem klubu Piotrem Potyczem: tel.: 697 681 150

**************************************************************************

Zamieszczamy kolejny ranking piłkarzy Zagłębia Miedziowego za 2001 rok, który ukazał się w tygodniku Konkrety w dniu 13.12.2001 r. Proszę porównać go z rankingiem z 1997 roku, który także zamieściliśmy. W rankingu tym znajdują się nasi piłkarze Grzegorz Sinanis, Tadeusz Gajdzis, Artur Spychaj, Grzegorz Bartczak, Piotr Kołodziej. Widnieją w nim także nasi inni wychowankowie, którzy w tym czasie reprezentowali inne kluby, tj. Zbigniew Murdza, Krzysztof Łacina, Kazimierz Kąklewski. Artykuł 23
Zamieszczamy karty zgłoszeń Piotra Kołodzieja i Artura Spychaja.

Wycinki prasowe cd...
Zamieszczamy (Artykuł 25) bardzo ciekawy wywiad, który przeprowadził redaktor Tomasz Nowak z Krzysztofem Łaciną. W wywiadzie tym popularny "Łata" przedstawia kolejne etapy w jego karierze piłkarskiej. Prosimy rozwiązać zagadkę z którego roku pochodzi ten wywiad. Krzysiek Łacina jest w trójce naszych najlepszych wychowanków, w której oprócz niego są Robak i Bartczak. Zachęcamy do lektury tego wywiadu.
Poniżej przedstawiamy zdjęcie Krzyśka z gry w Miedzi Legnica na starym stadionie w Parku Miejskim. Przedstawiamy także deklarację gry, gdy po wielu latach gry w innych klubach powrócił do swojego macierzystego klubu.
Przez okres 5 lat gry w naszym klubie, tj. od 2007 do 2011 roku był kapitanem naszego zespołu i mentorem dla wielu młodych zawodników. Wprowadził do gry swoich następców, którzy zawsze darzyli go dużym szacunkiem.
Wycinki prasowe cd...
Konfeks Legnica znany jest z bardzo dobrej pracy z dziećmi i młodzieżą. Od początku istnienia klubu priorytetem naszej działalności była praca z najmłodszymi adeptami piłki nożnej. Przez ponad 30 lat organizowaliśmy Ligę Szkół Podstawowych w piłce nożnej w której startowały szkoły z całej Legnicy. Z imprezy tej wyławialiśmy najzdolniejszych zawodników, którzy później grali w legnickich klubach. Przykładem tego jest drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 (zdjęcie nr 1). Na zdjęciu tym odnajdziemy wielu późniejszych zawodników takich jak Dariusz Gajzler, Krzysztof Tyma, Mateusz Należny, Łukasz Zagrobelny, Daniel Stachniewicz. Trenerami w SP 12 byli Henryk Grotowski oraz Andrzej Wnuk, którzy byli także długoletnimi trenerami w naszym klubie.
Zdjęcie nr 2 przedstawia drużynę SP 16, w której znajdujemy późniejszych naszych zawodników Piotra Krysę, Artura Spychaja, Jarosława Ptaka, Rolanda Baja. Trenerem tego zespołu był Piotr Witka oraz Tomasz Pisarski. Wśród wyróżnionych zawodników z innych szkół znajdujemy także naszych zawodników: Tomasza Bogdanowicza, Krzysztofa Czarnotę oraz Marka Korzeniowskiego. Były to świetne imprezy organizowane przez KS Konfeks Legnica przy współudziale Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnica.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali swoje drużyny do udziału w tej imprezie. Wśród nich były także kobiety: Wacława Kupczak, Mirosława Kociszewska oraz pani Barbara z SP 18. Może ktoś przypomni nazwisko tej pasjonatki sportu?
Artykuł 26

**************************************************************************

W kolejnym etapie historii klubu przedstawiamy Artykuł 27, który napisał Grzegorz Szczepaniak o sytuacji Konfeks w 1994 roku. Jego rozmówcą był Piotr Potycz. W artykule tym poruszonych jest wiele problemów, które należało rozwiązać.

**************************************************************************

W latach 90. Konfeks Legnica miał bardzo dobry zespół trampkarzy. Rozgrywki w naszym województwie były podzielone na 2 grupy: w pierwszej zdecydowanie najlepsi byli nasi zawodnicy, którzy z 14 meczów wygrali 12 i 2 zremisowali. W grupie drugiej zwyciężyła drużyna Zagłębia Lubin. Wielki finał odbył się na nowym stadionie Zagłębia jako przedmecz meczu Ekstraklasy Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin. W pamiętnym finale nasi młodzi piłkarze zwyciężyli 2:0 po bramkach Tomasza Bogdanowicza i Bartosza Szymczyka i zostali mistrzami województwa.
Artykuł 28

**************************************************************************

Zarówno Konfeks Legnica, jak i Miedź Legnica w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia istnienia. Losy wielu zawodników grających w Miedzi wiążą się także z historią Konfeksu. W 1993 roku redaktor Marek Szpyra napisał ciekawy Artykuł 29 tytułując go "Miedzianka gola!". Przedstawia w nich m. in. losy zawodników Miedzi po zakończonej karierze piłkarskiej. Mamy nadzieję, że ten artykuł zaciekawi wielu kibiców zarówno Miedzi, jak i Konfeksu.

**************************************************************************

Przedstawiamy statystyki sezonu 1992/1993, gdy nasz zespół grał w III lidze.(Artykuł 30).
Dla wielu kibiców będzie to możliwość przypomnienia sobie świetnych zawodników grających na dolnośląskich boiskach w tamtych latach. Statystyki te dotyczą też naszego zespołu. Wśród strzelców bramek znajdujemy zawodników Konfeksu: Roberta Bzdyka, Stanisława Kwiatkowskiego i wielu innych. Życzymy miłej lektury. (Artykuł 31).

**************************************************************************

Ś.p. Bronisław Freidenberg był świetnym dziennikarzem, który pięknie pisał o sporcie. W sierpniu 1993 roku na łamach tygodnika Konkrety ukazał się jego Przedstawiamy statystyki sezonu 1992/1993, gdy nasz zespół grał w III lidze.Artykuł 32 o naszym klubie. Możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, które powinny zainteresować zarówno starszych i młodszych kibiców naszego klubu. Znajdujemy w nim wypowiedzi m. in. naszego świetnego piłkarza Zbigniewa Murdzy, ówczesnego prezesa klubu Józefa Jarosza oraz Piotra Potycza. Zapraszamy do lektury tego ciekawego artykułu.

**************************************************************************

W kolejnym odcinku historii klubu przedstawiamy archiwalne sprawozdanie z działalności Dziewiarsko-Odzieżowego Klubu Sportowego Konfeks Legnica za okres od 01.01.1976 r. do 31.10.1977 r. Z tego sprawozdania dowiemy się wielu ciekawych rzeczy: jak był zorganizowany klub, o jego zarządzie, o sekcjach wówczas działających, o kadrze trenerskiej, sprawach organizacyjnych oraz kosztach finansowania działalności klubowej. Jako ciekawostkę możemy podać, że wówczas w zarządzie klubu były aż 22 osoby. Reszty dowiecie się po przeczytaniu sprawozdania.
Życzymy przyjemnej lektury.
**************************************************************************
Odszukaliśmy w archiwum klubu terminarz rundy jesiennej drużyn DOKS Konfeks Legnica z 1978 roku. W tym okresie w naszym klubie działały sekcje piłki nożnej, tenisa stołowego oraz piłki ręcznej kobiet. Może ktoś przypomni sobie czy w tym czasie był na którymś meczów naszego klubu? Jeżeli tak, proszę napisać o który mecz chodzi i jakieś krótkie wspomnienia z nim związane.
Sekretarzem klubu w tym czasie był jeden z założycieli klubu i zasłużony działacz Adam Bartnik.
W archiwum klubu znaleźliśmy plan pracy zarządu DOKS Konfeks na III i IV kwartał 1978 roku. W tym czasie prezesem klubu był Lucjan Kirej, długoletni prezes i bardzo zasłużona osoba dla naszego klubu. Z tego planu pracy możemy dowiedzieć się o remoncie stadionu przy ul. Bielańskiej oraz o budowie szatni i pomieszczeń gospodarczych. Wtedy też nasz klub miał do dyspozycji oprócz boiska przy ul. Bielańskiej również płytę boiska przy ul. Świerkowej, która obecnie jest we władaniu Miedzi Legnica. Na tym planie widać jak duży wkład pracy i środków finansowych ponosił nasz klub na utrzymanie obiektów sportowych.
Jako ciekawostkę podamy, że w tym czasie zawarto porozumienie o przyjęciu patronatu Centralnego Ośrodka Szkolenia w Wojsku Łączności nad klubem.
Jeżeli ktoś ma wspomnienia z tego okresu oraz dokumentu, zdjęcia itp., proszę o dostarczenie ich do biura klubu przy ul. Grabskiego 24 lub kontakt telefoniczny z dyrektorem klubu Piotrem Potyczem: 697681150.
**************************************************************************
Kolejny archiwalny dokument to plan realizacji zadań wynikający z uchwały Miejskiej Rady Narodowej w Legnicy z dnia 28.06.1979 r. W tym czasie w naszym klubie działały sekcje piłki nożnej, tenisa stołowego, piłki ręcznej kobiet i piłki siatkowej kobiet. Kierownikiem DOKS Konfeks Legnica w tym czasie był Włodzimierz Jantura, a wiceprezesem klubu Jan Niemiec. Archiwalne dokumenty pokazują cele i zadania klubu w tym okresie oraz zasłużonych działaczy klubu.
**************************************************************************
W związku z odbywającym się świętem 1. maja przedstawiamy 2 zdjecia z pochodu pierwszomajowego z roku 1988.
W tamtych latach każdy klub miał obowiązek wystawić reprezentację zawodników do pochodu. Zdjęcia przedstawiają naszych zawodników sekcji piłki nożnej z emblematem DOKS Konfeks. Na zdjęciu tym jest m. in.: jeden z obecnych dziennikarzy legnickich. Dla osoby, która poda imię i nazwisko zawodnika, czeka nagroda w formie szalika klubowego. Proszę rozpoznać także pozostałych uczestników pochodu widocznych na zdjęciach.
**************************************************************************
Prezentujemy kolejny dokument z archiwum klubu przedstawiający stan organizacyjny DOKS Konfeks Legnica na 10.06.1980 r. W tym czasie kierownikiem klubu był Włodzimierz Jantura. W klubie działały 3 sekcje: piłka nożna, tenis stołowy i piłka siatkowa kobiet. Zakładami patronackimi były: ZPO Elko, ZPDZ Hanka, ZPDZ Milana. Ciekawy dokument przedstawia ówczesne działania klubu.
**************************************************************************
Przedstawiamy informację o stanie rozwoju sportu kwalifikowanego w Legnicy, która wydana została w lipcu 1980 roku przez prezydenta Legnicy Jerzego Chmieleckiego.
Można z niej się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy o legnickim sporcie w tamtych czasach. W tym okresie w Legnicy działało 6 klubów sportowych, tj. KS Miedź Legnica, DOKS Konfeks, KKS Piast, LKS Legrol, MKS Ikar oraz CHKŻ - Chorągwiany Klub Żeglarski. Zapraszamy do lektury
W sezonie 1992/1993 drużyna piłki nożnej naszego klubu grała w III lidze. W rozgrywkach uczestniczyło 16 zespołów, w tym tak mocne wówczas drużyny jak Chrobry Głogów, Górnik Wałbrzych, Bielawianka Bielawa, Polonia Świdnica, Górnik Polkowice, Kryształ Stronie Śląskie, Moto Jelcz Oława. Trenerem zespołu był Władysław Moroch, a kierownikiem sekcji Zbigniew Tamulewicz. Przedstawiamy Skarb kibica III ligi oraz składy drużyn z okręgu legnickiego. Myślimy, że będzie to ciekawa lektura dla ludzi piłki nożnej.
Skarb Kibica 3 liga 1992 rok (1)
Skarb Kibica 3 liga 1992 rok (2)
**************************************************************************
W lipcu 1992 roku na łamach legnickiej prasy ukazał się wywiad z trenerem Władysławem Morochem, który podsumowywał grę naszej drużyny w III lidze w sezonie 1991/1992. Jest to ciekawy wywiad oceniający postawę drużyny Konfeksu i poszczególnych zawodników. Zapraszamy do lektury.
Wywiad z trenerem Morochem 1992 rok
W sierpniu 1992 roku w Gazecie Legnickiej ukazał się wywiad redaktora Zbigniewa Jakubowskiego z trenerem naszej trzecioligowej drużyny Władysławem Morochem przed startem nowego sezonu w III lidze.
Wywiad z trenerem Morochem sierpien 1992 rok
**************************************************************************
W dniu 16.08.1992 r. odbyła się inauguracja sezonu trzecioligowego. W dniu tym spotkaliśmy się na własnym boisku w meczu derbowym z Kuźnią Jawor. Mecz odbył się na stadionie przy ul. Bielańskiej przy udziale 1200 widzów.
Konfeks odniósł zasłużone zwycięstwo 2:1, prowadząc do przerwy 1:0. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Zbigniew Murdza, a honorową bramkę dla gości w 89. minucie Łukasik.
Zamieszczamy relację z tego meczu, która ukazała się w Gazecie Legnickiej, której autorem był Zbigniew Jakubowski. (Wyniki 1 kolejki). Zamieszczamy także ciekawy artykuł opisujący kulisy tego meczu tego samego autora.
Tomasz Pereta
Stanisław Kwiatkowski
**************************************************************************
W kolejnym odcinku przedstawiamy mecz 2. Kolejki w III lidze, który nasz zespół rozegrał w Nowej Rudzie i który pechowo zremisowaliśmy 1:1. Bramkę straciliśmy w ostatniej akcji meczu. Zdobywcą gola dla naszego zespołu znów był Zbigniew Murdza. W 11 kolejki tym razem znalazło się tym razem 3 zawodników: Pereta, Kwiatkowski, Nigbor.
(Wyniki 2 kolejki) , (11-stka 2 kolejki) , (Relacja z meczu)
**************************************************************************
W dniu 13.09.1992 r. w kolejnym meczu nasz zespół grał w Głogowie z Chrobrym. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a bramkę zdobył w 13. minucie Grzegorz Zarzycki. Zespół Chrobrego miał wtedy bardzo mocny skład, a grali w nim m. in.: Kikowski, Helwig, Czajkowski, Prokop, którzy w następnych latach grali w klubach ligowych. Trenerem Chrobrego był bardzo znany trener Horst Panic. Załączamy post scriptum do tego meczu oraz komentarz ligowy Zbigniewa Jakubowskiego.
Na zdjęciu trener Władysław Moroch, który po trenowaniu Konfeksu trenował także Miedź Legnicę.
artykuł prasowy , artykuł prasowy , artykuł prasowy
**************************************************************************
W kolejnym meczu do Legnicy przyjechała drużyna Górnika Wałbrzych. Mecz ten miał dramatyczny przebieg, ponieważ wraz z drużyną Górnika przybyła stuosobowa grupa kibiców. Kibice Wałbrzycha zachowywali się bardzo agresywnie, ale na szczęście nie doszło do większych awantur. Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla Konfeksu w 12. minucie zdobył Andrzej Lota. Był on zawodnikiem wysokim, dysponującym bardzo mocnym strzałem. Grał w naszym zespole przez kilka lat i zawsze był przykładem właściwej postawy sportowca. Więcej dowiecie się z artykułów zamieszczonych w Gazecie Legnickiej oraz tygodniku Konkrety.
Na zdjęciu Zbigniew Murdza w barwach Miedzi Legnica.
artykuł prasowy , artykuł prasowy, Policja ma cykora
**************************************************************************
W dniu 20.09.1992 r. nasz zespół zagrał na własnym boisku przy ul. Bielańskiej z drużyną Orła Ząbkowice. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 2:1 po dwóch golach Zbigniewa Murdzy. Po tym spotkaniu nasza drużyna znajdowała się na 5. miejscu w tabeli. Relację z tego meczu zamieścił w Gazecie Legnickiej Zbigniew Jakubowski.
artykuł prasowy , jedenastka kolejki , artykuł prasowy ,
**************************************************************************
Dramatyczny mecz z Kryształem Stronie Śląskie rozegrała nasza trzecioligowa drużyna w dniu 04.10.1992 r., gdy na własnym boisku zremisowała 3:3. Mecz ten rozpoczął się dobrze dla Konfeksu, ponieważ w 22. minucie bramkę zdobył niezawodny Zbigniew Murdza. Niestety, trzy kolejne bramki zdobyli gości i prowadzili 3:1. W tym czasie nasz zespół pokazał charakter i po golach Maculewicza i Murdzy wyrównaliśmy na 3:3. Po tym spotkaniu awansowaliśmy na 4. miejsce w tabeli. Zamieszczamy w tym odcinku sprawozdania ze wszystkich meczów III ligi, które ukazały się w Gazecie Dolnośląskiej.
artykuł prasowy , artykuł prasowy , artykuł prasowy , artykuł prasowy
**************************************************************************
Opisujemy mecz naszego zespołu, który odbył się w dniu 25.10.1992 r. w Oleśnicy. Naszym przeciwnikiem był zespół Pogoni Oleśnica. Jest to klub bardzo zasłużony dla Dolnego Śląska, który w swoich najlepszych latach grał w II lidze. W meczu tym nasi piłkarze zremisowali bezbramkowo i po 12 meczach z dorobkiem 14 punktów znajdowali się na 5. miejscu w tabeli. Z okazji tego meczu Pogoń Oleśnica wydała program meczowy, którego pierwszą stronę prezentujemy.
artykuł prasowy , Program meczowy ,
**************************************************************************
Zamieszczamy informację o ostatnim meczu trzecioligowym w rundzie jesiennej 1992 roku, który nasz zespół przegrał z Piastem Iłowa 0:3. Rundę jesienną zakończyliśmy na 11. miejscu z dorobkiem 14 punktów. W odcinku tym zamieszczamy podsumowanie rundy jesiennej III ligi, którego dokonał w Gazecie Legnickiej Zbigniew Jakubowski. Zamieszczamy także statystyki najlepszych strzelców w poszczególnych zespołach oraz tabele III ligi w meczach na własnym boisku oraz na wyjazdach. Nasz najlepszy strzelec Zbigniew Murdza z 10 bramkami plasował się na 3. miejscu za Filipczakiem z Polonii Świdnica oraz Maksymowiczem z Moto Jelcza Oława. Życzymy przyjemnej lektury.
artykuł prasowy , artykuł prasowy , artykuł prasowy , artykuł prasowy ,
**************************************************************************
Przedstawiamy z dzienniczka zajęć trenera Władysława Morocha punktację meczów za rundę jesienną 1992, gdy graliśmy w III lidze. Mamy nadzieję, że spodoba się wam taki rodzaj historii klubu według zapisków trenera Morocha.
notatka , notatka , notatka , notatka , notatka , notatka , notatka
**************************************************************************
Rundę wiosenną sezonu 1992/1993 rozpoczęliśmy meczem wyjazdowym z Kuźnią w Jaworze, który odbył się 14.03.1993 r. Mecz ten przegraliśmy 0:3 po bramkach Huberta Grudzińskiego. Przedstawiamy krótki opis tego meczu, pierwszą stronę programu wydanego przez Kuźnię Jawor na ten mecz oraz noty trenera Władysława Morocha dla naszych zawodników.
artykuł prasowy , artykuł prasowy , notatka
**************************************************************************
Przedstawiamy relację z meczu III ligi KS Konfeks Legnica - Dozamet Nowa Sól, który nasz zespół przegrał 0:2. Zamieszczamy relację z tego meczu opublikowaną w Gazecie Legnickiej, a którą napisał Zbigniew Jakubowski.
artykuł prasowy , artykuł prasowy ,
**************************************************************************
Pod koniec kwietnia 1993 nasz trzecioligowy zespół rozegrał mecz na własnym boisku z bardzo mocną drużyną Chrobrego Głogów, który przegrał 1:3. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Sławek Kułyk. W drużynie gości wystąpiło wielu późniejszych ligowych zawodników, m. in. Machaj, Słowakiewicz, Romać, Herlik, Czajkowski, Cackowski, Augustyniak. Trenerem Chrobrego był Horst Panic.
artykuł prasowy
**************************************************************************
Po serii słabych meczów nasz zespół grał z Orłem w Ząbkowicach. Mecz zremisowaliśmy 2:2, straciliśmy bramkę w 89. minucie po rzucie karnym. W tym meczu były oznaki przełamania i lepszej gry naszego zespołu. Przedstawiamy materiał z Gazety Legnickiej, punktację naszych zawodników zrobioną przez trenera Morocha oraz zdjęcie naszego zawodnika z tamtego meczu. Myślimy, że szybko go rozszyfrujecie.
deklaracja , zapiski trenera , artykuł prasowy
**************************************************************************
W kolejnym meczu trzecioligowym nasz zespół wreszcie wygrał w rundzie wiosennej pokonując na własnym boisku Stal Chocianów 2:0. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Sławek Kułyk - jeden z najlepszych zawodników w historii klubu. Przedstawiamy opisy meczów trzecioligowych, punktację naszych zawodników oraz zdjęcie naszego zawodnika z tego meczu. Kto odgadnie nazwisko i imię zawodnika?
artykuł prasowy , zapiski trenera , deklaracja
**************************************************************************