This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Srebrny Certyfikat PZPN
Ostatni mecz
Tabela 2020/2021
1 Karkonosze Jel.Góra 46
2 Chrobry II Głogów 46
3 Apis Jędrzychowice 37
4 Sparta Rudna 35
5 Stal Chocianów 31
6 Orkan Szczedrzykowice 31
7 Prochowiczanka 30
8 Leśnik Osiecznica 30
9 Mewa Kunice 30
10 Odra Scinawa 28
11 Kuźnia Jawor 28
12 Górnik Złotoryja 27
13 Gryf Gryfów Sląski 26
14 Sparta Grębocice 25
15 Konfeks Legnica 21
16 Włókniarz Leśna 21
17 KS Legnickie Pole 13
18 Orla Wąsosz 11
19 Lotnik Jeżów Sudecki 8
więcej
21 kolejka 13.03.21
Karkonosze - Apis 6:0
Legnickie Pole - Gryf 0:1
Sparta - Konfeks 3:1
Odra - Leśnik 1:2
Kuźnia - Lotnik 1:0
Rudna - Mewa 2:2
Górnik - Prochowice 1:2
Orkan - Stal 0:2
Chrobry II - Włókniarz 0:0
Snajperzy 2020/2021
Dańczak Oliwer 12
Wójcik Adrian 6
Piotrowski Mateusz 4
Wójcik Kamil 3
Martinka Rafał 1
Haniecki Bartosz 1
Pitner Kamil 1
Sacha Maciej 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie działalności naszego Klubu przekazując 1% swojego podatku dochodowego za 2019 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
. .


Wycinki prasowe
Tym razem przedstawiamy artykuł z tygodnika Konkrety z 1992 roku dotyczący naszego znakomitego wychowanka Krzysztofa Łaciny, który w reprezentacjach młodzieżowych Polski rozegrał ok. 60 spotkań.

Drugi artykuł to krótkie sprawozdanie z prasy lokalnej po meczu Konfeksu z 1992 roku (Konfeks - Budowlani Lubsko), który rozegrany został na stadionie przy ul. Bielańskiej.

Nastepnie przedstawiamy artykuły z gazet legnickich z lat 90-tych
Myślimy, że zaciekawią wielu sympatyków piłki nożnej.
artykuł 1
artykuł 2
artykuł 3
artykuł 4
Ponizej przedstawiamy wywiad z naszym wybitnym wychowankiem Grzegorzem Bartczakiem - mistrzem Polski, reprezentantem Polski seniorów. Wywiad ukazał się w tygodniku Słowo Sportowe w 2001 roku.
artykuł 5
W artykule 6 przedstawiamy kadrę seniorow KS Konfeks z 1997 roku.
artykuł 6
W artykule 7 przedstawiamy wycinek z prasy lokalnej z 1992 roku, autorstwa Zbigniewa Jakubowskiego z okresu, gdy Konfeks grał w III Lidze.
artykuł 7
Ponizej przedstawiamy wywiad z 16.06.1996 roku, który ukazał się w Panoramie Legnickiej z dyrektorem klubu Piotrem Potyczem. Wywiad przeprowadził legendarny legnicki dziennikarz, nie żyjący już Zygmunt Łuszcz.
artykuł 8
Przedstawiamy artykuł z 1997 roku z tygodnika Konkrety, którego autorem jest Piotr Adamiec. Dotyczy awansu naszej drużyny seniorów do IV Ligi Dolnośląskiej.
artykuł 9
Przedstawiamy ranking piłkarzy Zagłębia Miedziowego, który ukazał się w grudniu 1997 roku w tygodniku Konkrety. Mamy nadzieję, że będzie to gratka dla pasjonatów piłki nożnej naszego regionu. W rankingu tym znajdujemy wielu znanych piłkarzy, w tym także kilku z Konfeksu: Marek Przerywacz, Przemysław Smolarek, Jacek Terpiłowski, Tomasz Wiączek, Sławomir Kułyk, Krzysztof Łacina, Mariusz Krzyżanowski. W najlepszej jedenastce regionu Zagłębia Miedziowego znaleźli się dwaj nasi wychowankowie - Krzysztof Łacina (na zdjęciach poniżej) i Sławomir Kułyk, a także obecny trener zespołu Konfeksu Andrzej Kisiel.
artykuł 10

W dniach od 01.01 do 06.01.1993 roku nasza drużyna młodzieżowa startowała w XVI Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Borken (Niemcy). Zespół Konfeksu spisał się bardzo dobrze zdobywając drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju.
Przedstawiamy wycinki prasowe z gazety legnickiej z 1993 roku opisującej nasz start w tym turnieju.
Prezentujemy również materiały prasowe z niemieckiego Borken Zeitung z dnia 05.01.1993 roku. W naszej drużynie występowali m. in.: Wiączek, Fonał, Potycz, Szymczyk, Korzeniowski.
Na zdjęciu poniżej kapitan Tomasz Wiączek z pucharem za drugie miejsce. Obok niego stoją: Mariusz Kasperek, Wojciech Będkowski, Bartosz Szymczyk, Arek Korzeniowski, Dariusz Kopras.
Ciekawostki: Borken to miasto znajdujące się na granicy niemiecko-holenderskiej. W związku z tym gospodarze turnieju zorganizowali nam wyjazd do Holandii do miejscowości znajdującej się przy granicy. Ponadto jako atrakcję mieliśmy skorzystania z basenu krytego, z którego wypływało się na basen odkryty. W tym czasie w Borken była temperatura ok. -20 stopni, dużo śniegu i taka kąpiel na odkrytym basenie z podgrzewaną wodą była dla nas nowością.
Prosimy wszystkich zawodników, którzy byli na wyjeździe z naszą drużyną o uzupełnienie składu i przesłanie zdjęć z tamtego turnieju.
artykuł 11, artykuł 12, artykuł 13 artykuł 14


Wycinki prasowe cd...
W kolejnych materiałach o historii klubu przedstawiamy wycinki prasowe z 1997 roku, które ukazały się w Gazecie Robotniczej, w Panoramie Legnickiej oraz w Konkretach.
Artykuł 15 pochodzi z Panoramy Legnickiej z 27.08.1997 r. i opisuje nasz mecz w klasie okręgowej, wysoko wygrany z Odrą Ścinawa 9:1. Autor tego artykułu zwrócił szczególną uwagę na grę 19-letniego Jacka Terpiłowskiego. Jacek grał w naszym klubie w latach 1991-1999. Był bardzo dobrym zawodnikiem, obecnie jest trenerem w jednym z podlegnickich klubów.
Artykuł 16 pochodzi z 26.08.1997 r. z Gazety Robotniczej i także opisuje nasz mecz z Odrą.
Artykuł 17 również pochodzi z Gazety Robotniczej z 28.08.1997 r. i opisuje "Turniej Dzikich Drużyn", do których pozdrowienia przesłał w specjalnym liście Zbigniew Boniek. W artykule tym czytamy, że najlepszym bramkarzem wybrano Grzegorza Sinanisa, późniejszego długoletniego bramkarza KS Konfeks Legnica. Pozdrawiamy Grzegorza i życzymy dużo zdrowia.
Artykuł 18 jest z tygodnika Konkrety z 28.08.1997 r., który również opisuje powyższy turniej. Wśród czołowych zawodników tej imprezy wymieniani są późniejsi długoletni zawodnicy naszego klubu Piotr Krysa, Grzegorz Sinanis, Artur Spychaj, Arkadiusz Korzeniowski i Patryk Potycz.

**************************************************************************

Kolejny akord naszych wspomnień pochodzi z 1999 roku, gdy w Słowie Sportowym ukazał się wywiad z naszym zdolnym młodym zawodnikiem Łukaszem Zagrobelnym, który przeprowadził redaktor Janusz Ziółek. Najlepszym jego występem w Konfeksie był mecz z Zagłębiem II Lubin. W meczu tym wystąpił Andrzej Niedzielan, czołowy napastnik polski, grający w tym czasie w Lubinie. W sobotnim meczu Andrzej Niedzielan w meczu pierwszej ligi strzelił dwie bramki a w następnym dniu przyjechał na mecz przeciwko Konfeksowi. Miał pecha, ponieważ przeciwko niemu zagrał Łukasz Zagrobelny, który całkowicie wyłączył go z gry. Łukasz grał bardzo krótko w naszym zespole, ponieważ postawił na naukę i wyjechał na studia do Wrocławia. Ten mecz jednak pokazał jego duże możliwości i szkoda, że tak szybko przestał grać w piłkę. Artykuł 19
Zamieszczamy deklarację gry Łukasza w naszym klubie.

**************************************************************************

Kolejne wspomnienie pochodzi z 1997 roku z Gazety Legnickiej, której reporter Zbigniew Jakubowski był na treningu naszej trzecioligowej drużyny w okresie przygotowawczym na sali Zespołu Szkół Rolniczych. Jest to wywiad z trenerem naszego zespołu Władysławem Morochem. Był on zawodnikiem Miedzi Legnica, a następnie był trenerem w tym klubie i w Konfeksie. W wywiadzie tym przewijają się znane nazwiska naszych późniejszych zawodników, jak Stanisław Kwiatkowski, Zbigniew Murdza, Dariusz Górski, Grzegorz Zarzycki, Kozdroń, Wysocki, Rozborski, Fabiszewski. Zachęcamy do lektury.
Artykuł 20

**************************************************************************

W dniu 31 maja 2001 roku w tygodniku Konkrety ukazał się artykuł o naszym młodym wychowanku Grzegorzu Bartczaku, którego autorem był Paweł Jantura. Wypada nadmienić, że Grzesiek ostatecznie przeszedł do Zagłębia Lubin, z którym potem zdobył mistrzostwo Polski, grał także w Jagiellonii Białystok. Grzegorz Bartczak jak kapitan zespołu wprowadził Miedź Legnica do Ekstraklasy. Grał także w pierwszej reprezentacji Polski. Debiutował w meczu z Węgrami.
Wybitny legniczanin, który obok Marcina Robaka dostąpił zaszczytu gry w reprezentacji Polski.
Zdjęcie przedstawia mamę Grzegorza Bartczaka wraz synem podczas spotkania w biurze Konfeksu. Pozdrawiamy Panią Grażynę oraz jej męża, a także Grzegorza Bartczaka z całą rodziną. Mamie gratulujemy wspaniałego syna.
Artykuł 21

**************************************************************************

Prosimy wszystkich zawodników, trenerów, działaczy oraz kibiców naszego klubu o przesyłanie pamiątek związanych z historią klubu. Kontakt mailowy: ks.konfeks@onet.eu lub telefoniczny z Piotrem Potyczem tel.: 697 681 150


Wycinki prasowe cd...
W kolejnym odcinku z historii Konfeksu przedstawiamy wycinek z Gazety Robotniczej z dnia 05.02.2001 r. Artykuł 22 opisuje świetne zakończenie roku 2000 przez naszych juniorów starszych i młodszych, którzy grali w mocno obsadzonych turniejach w Jeleniej Górze.
Juniorzy starsi byli zdecydowanie najlepsi, a nie mogło być inaczej, skoro graliśmy w kapitalnym składzie z dwoma przyszłymi reprezentantami Polski Grzegorzem Bartczakiem i Marcinem Robakiem.
Z tej drużyny przez wiele lat grali potem w naszym klubie Krzysztof Stryński, Patryk Potycz, Andrzej Andrzejewski i Marek Kociszewski. Wypada nadmienić, że w pokonanym polu zostawiliśmy m. in. drużynę Zagłębia Lubin.
Również bardzo dobrze wypadli w tym turnieju Juniorzy młodsi zajmując drugie miejsce za Śląskiem Wrocław, a przed Zagłębiem Lubin i Miedzią Legnica.
W zespole tym grali także późniejsi długoletni zawodnicy naszego klubu, jak Piotr Kołodziej, Mateusz Lasota, Jarosław Dragan, Andrzej Multan i Tomek Kociszewski.
Przedstawiamy zgłoszenia kilku zawodników z tych turniejów: Mateusza Lasoty , Kociszewskich Marka i Tomasza oraz Jarosława Dragana.

Jednocześnie pozdrawiamy wszystkich bohaterów tamtych turniejów, dziękujemy za grę w naszym klubie, życzymy dużo zdrowia i jak możecie, przesyłajcie lub przynoście do biura naszego klubu materiały z gry w Konfeksie Legnica z tamtych lat. Możecie się także kontaktować z dyrektorem klubu Piotrem Potyczem: tel.: 697 681 150

**************************************************************************

Zamieszczamy kolejny ranking piłkarzy Zagłębia Miedziowego za 2001 rok, który ukazał się w tygodniku Konkrety w dniu 13.12.2001 r. Proszę porównać go z rankingiem z 1997 roku, który także zamieściliśmy. W rankingu tym znajdują się nasi piłkarze Grzegorz Sinanis, Tadeusz Gajdzis, Artur Spychaj, Grzegorz Bartczak, Piotr Kołodziej. Widnieją w nim także nasi inni wychowankowie, którzy w tym czasie reprezentowali inne kluby, tj. Zbigniew Murdza, Krzysztof Łacina, Kazimierz Kąklewski. Artykuł 23
Zamieszczamy karty zgłoszeń Piotra Kołodzieja i Artura Spychaja.

Wycinki prasowe cd...
Zamieszczamy wywiad (Artykuł 24) przeprowadzony przez legendarnego dziennikarza Zygmunta Łuszcza z długoletnim prezesem naszego klubu Zbigniewem Tamulewiczem.
Zbigniew Tamulewicz złotymi zgłoskami zapisał się w historii naszego klubu. Początkowo był kierownikiem sekcji piłki nożnej, a następnie został wybrany prezesem klubu. Pod koniec lat 90. wyjechał do swojego rodzinnego Gdańska, jednak cały czas utrzymuje ścisły kontakt z klubem. W uznaniu jego zasług dla KS Konfeks Legnica otrzymał tytuł Honorowego Prezesa KS Konfeks Legnica.
Zdjęcie przedstawia pana Zbigniewa Tamulewicza z panią Aleksandrą Orłowską, długoletnią księgową naszego klubu. Zdjęcie zostało zrobione w dawnej siedzibie naszego klubu przy ul. Brama Głogowska 1.
Życzymy panu Zbigniewowi dużo zdrowia i dziękujemy za duży wkład pracy w działalności społecznej na rzecz naszego klubu.

Wycinki prasowe cd...
Zamieszczamy (Artykuł 25) bardzo ciekawy wywiad, który przeprowadził redaktor Tomasz Nowak z Krzysztofem Łaciną. W wywiadzie tym popularny "Łata" przedstawia kolejne etapy w jego karierze piłkarskiej. Prosimy rozwiązać zagadkę z którego roku pochodzi ten wywiad. Krzysiek Łacina jest w trójce naszych najlepszych wychowanków, w której oprócz niego są Robak i Bartczak. Zachęcamy do lektury tego wywiadu.
Poniżej przedstawiamy zdjęcie Krzyśka z gry w Miedzi Legnica na starym stadionie w Parku Miejskim. Przedstawiamy także deklarację gry, gdy po wielu latach gry w innych klubach powrócił do swojego macierzystego klubu.
Przez okres 5 lat gry w naszym klubie, tj. od 2007 do 2011 roku był kapitanem naszego zespołu i mentorem dla wielu młodych zawodników. Wprowadził do gry swoich następców, którzy zawsze darzyli go dużym szacunkiem.
Wycinki prasowe cd...
Konfeks Legnica znany jest z bardzo dobrej pracy z dziećmi i młodzieżą. Od początku istnienia klubu priorytetem naszej działalności była praca z najmłodszymi adeptami piłki nożnej. Przez ponad 30 lat organizowaliśmy Ligę Szkół Podstawowych w piłce nożnej w której startowały szkoły z całej Legnicy. Z imprezy tej wyławialiśmy najzdolniejszych zawodników, którzy później grali w legnickich klubach. Przykładem tego jest drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 (zdjęcie nr 1). Na zdjęciu tym odnajdziemy wielu późniejszych zawodników takich jak Dariusz Gajzler, Krzysztof Tyma, Mateusz Należny, Łukasz Zagrobelny, Daniel Stachniewicz. Trenerami w SP 12 byli Henryk Grotowski oraz Andrzej Wnuk, którzy byli także długoletnimi trenerami w naszym klubie.
Zdjęcie nr 2 przedstawia drużynę SP 16, w której znajdujemy późniejszych naszych zawodników Piotra Krysę, Artura Spychaja, Jarosława Ptaka, Rolanda Baja. Trenerem tego zespołu był Piotr Witka oraz Tomasz Pisarski. Wśród wyróżnionych zawodników z innych szkół znajdujemy także naszych zawodników: Tomasza Bogdanowicza, Krzysztofa Czarnotę oraz Marka Korzeniowskiego. Były to świetne imprezy organizowane przez KS Konfeks Legnica przy współudziale Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnica.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali swoje drużyny do udziału w tej imprezie. Wśród nich były także kobiety: Wacława Kupczak, Mirosława Kociszewska oraz pani Barbara z SP 18. Może ktoś przypomni nazwisko tej pasjonatki sportu?
Artykuł 26

**************************************************************************

W kolejnym etapie historii klubu przedstawiamy Artykuł 27, który napisał Grzegorz Szczepaniak o sytuacji Konfeks w 1994 roku. Jego rozmówcą był Piotr Potycz. W artykule tym poruszonych jest wiele problemów, które należało rozwiązać.

**************************************************************************

W latach 90. Konfeks Legnica miał bardzo dobry zespół trampkarzy. Rozgrywki w naszym województwie były podzielone na 2 grupy: w pierwszej zdecydowanie najlepsi byli nasi zawodnicy, którzy z 14 meczów wygrali 12 i 2 zremisowali. W grupie drugiej zwyciężyła drużyna Zagłębia Lubin. Wielki finał odbył się na nowym stadionie Zagłębia jako przedmecz meczu Ekstraklasy Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin. W pamiętnym finale nasi młodzi piłkarze zwyciężyli 2:0 po bramkach Tomasza Bogdanowicza i Bartosza Szymczyka i zostali mistrzami województwa.
Artykuł 28

**************************************************************************

Zarówno Konfeks Legnica, jak i Miedź Legnica w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia istnienia. Losy wielu zawodników grających w Miedzi wiążą się także z historią Konfeksu. W 1993 roku redaktor Marek Szpyra napisał ciekawy Artykuł 29 tytułując go "Miedzianka gola!". Przedstawia w nich m. in. losy zawodników Miedzi po zakończonej karierze piłkarskiej. Mamy nadzieję, że ten artykuł zaciekawi wielu kibiców zarówno Miedzi, jak i Konfeksu.

**************************************************************************

Przedstawiamy statystyki sezonu 1992/1993, gdy nasz zespół grał w III lidze.(Artykuł 30).
Dla wielu kibiców będzie to możliwość przypomnienia sobie świetnych zawodników grających na dolnośląskich boiskach w tamtych latach. Statystyki te dotyczą też naszego zespołu. Wśród strzelców bramek znajdujemy zawodników Konfeksu: Roberta Bzdyka, Stanisława Kwiatkowskiego i wielu innych. Życzymy miłej lektury. (Artykuł 31).

**************************************************************************

Ś.p. Bronisław Freidenberg był świetnym dziennikarzem, który pięknie pisał o sporcie. W sierpniu 1993 roku na łamach tygodnika Konkrety ukazał się jego Przedstawiamy statystyki sezonu 1992/1993, gdy nasz zespół grał w III lidze.(Artykuł 32 o naszym klubie. Możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, które powinny zainteresować zarówno starszych i młodszych kibiców naszego klubu. Znajdujemy w nim wypowiedzi m. in. naszego świetnego piłkarza Zbigniewa Murdzy, ówczesnego prezesa klubu Józefa Jarosza oraz Piotra Potycza. Zapraszamy do lektury tego ciekawego artykułu.

**************************************************************************