This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Konfeks 2023/24
Ostatni mecz
Tabela 2023/24
1 Sparta Grębocice 69
2 Błękitni Kościelec 64
3 Iskra Kochlice 63
4 Konfeks Legnica 61
5 Chojnowianka Chojnów 60
6 Odra Scinawa 56
7 Sokół Jerzmanowa 51
8 Błękitni Koskowice 47
9 Stal Chocianów 43
10 Pogoń Góra 43
11 Zryw Kłębanowice 35
12 Kaczawa Bieniowice 29
13 Górnik Lubin 25
14 Dąb Siedliska 22
15 Dragon Jaczów 16
16 Czarni Dziewin 7
więcej
30 kolejka 15/16.06.24
Jerzmanowa - Koskowice 9:1
Kościelec - Chojnów 6:1
Kaczawa - Dziewin 4:0
Sparta - Siedliska 7:1
Górnik - Jaczów 5:1
Zryw - Konfeks 1:0
Kochlice - Góra 8:0
Odra - Stal 2:1
Snajperzy 2023/24
Ziemba Jakub 20
Krupa Bartosz 17
Swędzikiewicz Maciej 16
Dańczak Oliwer 8
Karolczak Korneliusz 6
Przerywacz Paweł 4
Plebaniak Dominik 3
Cichy Norbert 3
Pilarowski Maciej 3
Korczyński Mateusz 3
Grządkowski Michał 1
Tkaczenko Ivan 1
Nowak Piotr. 1
Fraska Adam 1
Jazowiecki Alelsander 1
Nasi Sponsorzy

.
Na zdjęciu pierwszym drużyna seniorów Konfeksu na obozie w Kobylej Górze w 1988 roku. Stoją od lewej: trener Piotr Potycz, Kachnowicz, Sowiński, Grunt, Solarski, Bobik, Kołodziej, Z. Lipiec, Zarzycki, osoba do rozpoznania; rząd dolny od lewej: Kilian, zawodnik do rozpoznania, Murdza, Kwiatko, Gromuł, A. Jędryka, Pereta, zawodnik do rozpoznania.Drugie zdjęcie przedstawia drużynę seniorów na obozie letnim w Piechowicach - trening kondycyjny na wodospad Szklarka. Na zdjęciu: Grunt, Dorosz, Kachnowicz, Gromuł, Furtak, trener Piotr Potycz, Możejko, Jerzy Cajler, Pęczkowski, Sowiński, Pietras, Krzysztof Żymańczyk, Kwiatko, Ryszard Kędziora. Może ktoś poda jedno brakujące nazwisko zawodnika, który jest na zdjęciu.


Obok przedstawiamy drużynę Konfeksu na obozie w Komarno. Stoją od lewej: Wojtek, syn trenera, Andrzej Majzner, Śmietana, trener Tadeusz Jażeniecki; rząd dolny od lewej: Zdanowicz, Józek Pietruszka (na leżaku), Solarski, Irek, Kędziora, Uszyński.

Prosimy wszystkich zawodników, trenerów, działaczy oraz kibiców naszego klubu o przesyłanie pamiątek związanych z historią klubu. Kontakt mailowy: ks.konfeks@onet.eu lub telefoniczny z Piotrem Potyczem tel.: 697 681 150

Na zdjęciu pierwszym przedstawiamy zasłużonego zawodnika dla naszego klubu Jerzego Solarskiego - kapitana zespołu, który grał w latach 1976-1990. Był napastnikiem, zawodnikiem bramkostrzelnym i wielokrotnym królem strzelców. Zdjęcie pochodzi z 1989 roku.Na zdjęciu drugim Jarosław Bobik i Jerzy Solarski. Jarosław Bobik był zawodnikiem, a także przez kilka lat kierownikiem klubu.


Trzecia fotografia przedstawia drużynę halową. Od lewej stoją: Kołodziej, Borkowski, Jurek, Wiencewicz; dół od lewej: Pietruszka, Solarski, Zakowicz; leży: Szczepan Knap

Kolejne zdjęcie przedstawia zawodników grających w pokazowym meczu na hali przy ul. Lotniczej, w którym zmierzyła się reprezentacja Legnicy oldbojów z Orłami Górskiego. W reprezentacji Orłów grali m. in.: Grzegorz Lato, Andrzej Szarmach, Jan Domarski, Włodzimierz Ciołek, a w reprezentacji Legnicy m. in.: zawodnicy naszego klubu - Solarski, Piskadło, Zakowicz. Może ktoś poda rok rozegrania tego meczu oraz wszystkich jego uczestników?


Ostatnie zdjęcie przedstawia reprezentację Legnicy oldbojów. Dla osoby, która jako pierwsza poda wszystkich zawodników czeka nagroda w formie pamiątkowego proporczyka z okazji 50-lecia KS Konfeks Legnica. Do odbioru w biurze klubuPrzygotowaliśmy kolejne zdjęcia z dawnych lat.
Na zdjęciu pierwszym proporczyk drużyny z Meissen, która utrzymywała bliski kontakt z naszym klubem do 1989 roku.Na zdjęciu drugim drużyna Konfeksu na turnieju halowym (1987 rok?). Na zdjęciu od lewej: para do rozpoznania, Jerzy Solarski, Bogusław Możejko, Wiesław Kołodziej, Wiesław Korfanty, Edward Gromuł; na dole od lewej: Stanisław Kwiatkowski i Jarosław Bobik.


Zdjęcie trzecie pochodzi z roku 1988 i przedstawia spotkanie naszych zawodników z żonami z ekipą z Meissen. Zdjęcie zostało zrobione przy ul. Orzeszkowej. Na zdjęciu m. in.: Zbigniew Pęczkowski z żoną Barbarą, Wiesław Kołodziej, Wiesław Korfanty, Jarosław Bobik.Na kolejnym zdjęciu drużyna seniorów na stadionie przy ul. Bielańskiej. Stoją od lewej: Henryk Dziopa, Andrzej Jędryka, Kazimierz Łoziński, Możejko, Zbigniew Pęczkowski, Wiesław Korfanty, Wiesław Kołodziej, Jacek Grunt; rząd dolny od lewej: Ryszard Kwiatko, Leszek Kachnowicz, Jerzy Morawiecki, Jerzy Solarski, Jarosław Bobik. Pytanie jaki to rok? Proszę o szybką odpowiedź.W dniu 23.01.2000 r. w Zgorzelcu odbył się Finałowy Turniej o Mistrzostwo Dolnego Śląska Trampkarzy. Bardzo dobrze spisała się w nim drużyna Konfeksu Legnica, która okazała się najlepszym zespołem w tym turnieju i jednocześnie zdobyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska w kategorii trampkarzy. Na zdjęciu pierwszym kapitan naszego zespołu Grzegorz Bartczak, który odbiera nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. Na drugiej fotografii ceremonia zakończenia turnieju i nasz zespół z efektowny pucharem za Mistrzostwo Dolnego Śląska. Na zdjęciu trzecim mistrzowska drużyna Konfeksu Legnica. Stoją od lewej: trener Piotr Potycz, Jarosław Dragan, Grzegorz Bartczak, Piotr Kołodziej, Andrzej Multan; rząd dolny od lewej: Grzegorz Łucki, Norbert Wesołowski, Piotr Sadowski, Damian Kwaśny, Grzegorz Lasota.


Dziękujemy Pawłowi Pęczkowskiemu za przesłane zdjęcia. Dziękujemy także panu Tomkowi Dobrołowiczowi za przesyłane materiały z historii naszego klubu. Jeżeli ma pan jeszcze więcej, prosimy o kontakt z dyrektorem klubu lub dostarczenie do biura klubu. Kolejny raz prosimy wszystkich, którym na sercu leży dobro klubu, a mają materiały związane z naszą historią o przesyłanie w formie mailowej, dostarczanie do biura klubu lub o kontakt telefoniczny z dyrektorem klubu tel.: 697681150. Bardzo dziękujemy.
Zamieszczamy obok grupowe zdjęcie drużyny młodzieżowej naszego klubu. Prosimy podać, jaki to rok i nazwiska wszystkich osób na zdjęciu. Dla ułatwienia podaję, że na tym zdjęciu jest nasz wybitny wychowanek, który dostąpił zaszczytu gry w pierwszej reprezentacji Polski. Czy ktoś go rozpozna? Dla osoby, która pierwsza poda nazwiska, mamy nagrodę w biurze klubu w postaci czapeczki klubowej. Zapraszamy także wszystkie osoby, które dotychczas prawidłowo rozpoznały zawodników o zgłoszenie się do biura klubu po odbiór nagród.Obok zamieszczamy zdjęcie drużyny Juniorów młodszych 1997, rząd górny od lewej: Dawid Suder, Andrzej Andrzejewski, Paweł Oleśkiewicz, Patryk Potycz; rząd środkowy od lewej: trener Piotr Potycz, Marek Kociszewski, Marcin Robak, Krzysztof Czarnota, Tomasz Nowak, Przemysław Czarnota, Krzysztof Stryński, siedzą od lewej: Wojciech Borowa, Sławomir Podolski, Marcin Grochowski, Łukasz Konaszczuk, Marcin Idczak, zasłużony działacz Mieczysław Buchaniewicz.
Pozdrawiamy wszystkich zawodników z tego rocznika i prosimy o przesyłanie pamiątek, zdjęć i materiałów związanych z KS Konfeks.


Prosimy wszystkich zawodników, trenerów, działaczy oraz kibiców naszego klubu o przesyłanie pamiątek związanych z historią klubu. Kontakt mailowy: ks.konfeks@onet.eu lub telefoniczny z Piotrem Potyczem tel.: 697 681 150

Przedstawiamy jako ciekawostkę - zdjęcia naszych zawodników: Jurka Solarskiego, Wieśka Żymańczyka, Krzysztofa Żymańczyka oraz Józka Kozimora, którzy po latach gry w Konfeksie zostali na początku lat 90-tych zawodnikami zespołu FC Napoli Toronto w Kanadzie. Są to zdjęcia z 1990 i 1991 roku.


Na zdjęciu pierwszym rząd górny: piąty od lewej Wiesław Żymańczyk - nasz bardzo dobry bramkarz, rząd dolny pierwszy od lewej Jerzy Solarski - świetny snajper - legenda Konfeksu.
Druga fotografia przedstawia naszych zawodników w barwach FC Napoli Toronto, od lewej: Józek Kozimor, Jurek Solarski, Krzysztof Żymańczyk - znakomity snajper.

Na kolejnym zdjęciu Jerzy Solarski, Wiesław Żymańczyk i Jozek Kozimor

Natępne zdjęcia pokazują wielki sukces FC Napoli Toronto z ogromnym udziałem naszych zawodników , którzy zdobyli Mistrza i Puchar Ligi Włoskiej w Toronto.

Wuppertal to partnerskie miasto Legnicy. W ramach współpracy Legnica-Wuppertal nasze zespoły młodzieżowe w latach 1997-1998 przebywały w Wuppertalu. Jest to miasto położone 850 km od Legnicy. W tych latach Konfeks Legnica miał najlepsze drużyny młodzieżowe w historii, ponieważ jak się okazało po latach, grało w nich dwóch reprezentantów Polski seniorów: Marcin Robak i Grzegorz Bartczak. Jako ciekawostkę podamy, że wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju były zakwaterowane w namiotach.

Przedstawiamy zdjęcia z pobytu w Wuppertalu w maju 1997 roku. Nasza drużyna grała w turnieju, w którym startowało 8 zespołów.

Na zdjęciu pierwszym nasz zespół, którego trenerami byli: Henryk Grotowski i Piotr Potycz. Prosimy o rozszyfrowanie wszystkich zawodników. Dla osoby, która pierwsza poda nazwiska, tradycyjnie czeka nagroda w biurze klubu w formie szalika klubowego.

Zdjęcie drugie pochodzi z tego samego turnieju. Pierwszy od lewej stoi zasłużony prezes naszego klubu Zbigniew Tamulewicz, obecnie mieszkaniec Gdańska. Pozdrawiamy pana Zbigniewa i życzymy dużo zdrowia honorowemu prezesowi KS Konfeks Legnica.

Zdjęcie trzecie zrobione przed ratuszem w Wuppertalu po spotkaniu z burmistrzem miasta. Są na nim zawodnicy różnych drużyn uczestniczących w turnieju.

Na czwartym zdjęciu spotkanie w ratuszu burmistrza Wuppertalu z uczestnikami turnieju w tym też drużyny Konfeksu Legnica (w niebieskich dresach).

Kolejne zdjęcie przedstawia naszą drużynę w kolejce nadziemnej. Była to duża atrakcja zobaczyć Wuppertal z tej wysokości.

Na 6 zdjęciu z tego roku ekipa Konfeksu na spotkaniu w ratuszu z burmistrzem miasta. Na pierwszym planie kierownik naszego zespołu Zbigniew Tamulewicz w odświętnym ubraniu.

Na kolejnych zdjeciach przedstawiamy zdjęcia z pobytu w Wuppertalu w maju 1998 roku.
Zdjęcie 7 to zdjęcie naszej drużyny na trybunach pięknego stadionu w Wuppertalu.
Kolejna fotografia przedstawia naszą drużynę z zespołem z Wuppertalu.
Ostatnie zdjęcie pokazuje naszą drużynę w centrum Wuppertalu. Może ktoś wskaże Marcina Robaka, Grzegorza Bartczaka i braci Czarnota.
Zdjecie nr 8 - nasza drużyna z trenerem Piotrem Potyczem przed meczem.
Na kolejnym zdjęciu drużyna Konfeksu Legnica na boisku w Wuppertalu na tle stadionowej restauracji.
Ostatnie zdjęcie - nasza drużyna na tle przepięknej fontanny w Wuppertalu.

Prosimy wszystkich zawodników, trenerów, działaczy oraz kibiców naszego klubu o przesyłanie pamiątek związanych z historią klubu. Kontakt mailowy: ks.konfeks@onet.eu lub telefoniczny z Piotrem Potyczem tel.: 697 681 150