Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Andrzej Kisiel wrócił do Konfeksu
23/09/2015 12:03
Po ponad 4-letniej przerwie do Konfeksu Legnica powrócił jako trener pierwszego zespołu Andrzej Kisiel. Po przegranym meczu z Iskrą Księginice dotychczasowy trener Piotr Adamiec złożył rezygnację.
Decyzja trenera była spowodowana słabymi wynikami zespołu. Jak stwierdził zrobił to dla dobra klubu. Zarząd klubu przychylił się do prośby pana Piotra Adamca, podziękował mu za dotychczasową pracę i zaproponował szkolenia młodych adeptów w naszym klubie.
Trener Adamiec postanowił do końca tego roku odpocząć od piłki i jak mamy nadzieję od stycznia 2016 roku będzie kontynuował pracę w naszym klubie.
Trener Piotr Adamiec spotkał się z zespołem, podziękował za dotychczasową współpracę i życzył zawodnikom wielu sukcesów sportowych.

Zarząd klubu po rozmowie z trenerem Andrzejem Kisielem postanowił powierzyć mu opiekę nad drużyną naszych seniorów.

W dniu 22.09.2015 Andrzej Kisiel poprowadził pierwszy trening, zapoznał się z zespołem i przedstawił plan swojego działania. Następne treningi odbędą się w środę i piątek o godz 17;30.
Liczymy na 100% obecność wszystkich zawodników i dobre przygotowanie się do wyjazdowego meczu z wiceliderem tabeli Rodło Granowice, który odbędzie się w niedzielę 27.09 o godz 12;00 w Granowicach.

Życzymy Andrzejowi Kisielowi udanego debiutu i wielu sukcesów
Zwyciestwo juniorów w Jaworze !
21/09/2015 14:50
Jawor 19 września 2015 godz.11:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 1:2 (1:0)

Bramki : 1:0 Nowak 32 min - 1:1 Janeczko 61 min, 1:2 Ponanta 67 min

Sędzia głÃ³wny : Piotr Łabędzki

W 7 kolejce udaliśmy się do Jawora. Od poczatku meczu gospodarze uzyskali przewagę. Groźne sytuacje mają w 7 i 16 minucie meczu, za każdym razem świetnie broni Skibiński.
W 20 minucie meczu przeprowadzamy dobrą akcję, ale Grzyb myli się z 3 metrów.
W 28 minucie Kuźnia przeprowadza podręcznikową kontrę, po której zdobywa prowadzenie. Do przerwy wynik nie ulega zmianie.
Po przerwie od pierwszej minuty nasza drużyna osiąga przewagę, czego efektem są sytuacje bramkowe Kukułki i Bazana. W 50 minucie dostajemy czerwoną kartkę. Mogłoby się wydawac, że będzie nam bardzo trudno o korzystny wynik. Nic mylnego !!. Na drużynę ta kartka podziałała bardzo pozytywnie. W 58 minucie Janeczko zdobywa bramkę na 1:1. Gramy zdecydowanie do przodu szukając drugiej bramki. Udaje się to w 68 minucie. Strzelcem jest Ponanta. W ostatniej minucie gospdarze mają swoją szansę, ale strzał z 6 m trafia w słupek. Wygrywamy na ciężkim terenie 2:1 !!.
Duże brawa dla całej drużyny za walkę i dążenie do zwycięstwa

Kuźnia : Parzyszek - Uhornicki (Tokarczyk 60 min), Kozioł, Duda, Mężyk, Smyk, Kocyła, Nowak (Suchecki 57 min),Mossur (Iwańczak 70 min), Sasinowski, Piec
Konfeks : Skibiński - Pazdro, Janeczko, Sidorowicz, ( 15 min Kukułka), Bazan, Hoszowski, Grzyb, Szalwich (49 min Kipa), Haldrzyński, Gulewicz (41 min Ponanta), Cirko (71 min Swędzikiewicz)
Trzecia porażka z rzędu !!
20/09/2015 22:05
Legnica 20 wrzesnia 2015 godz.17:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Iskra Księginice 0:2 (0:1)

Sędzia Paszkiewicz Marcin (Del. Lubin)

Widzów: ok.100

Konfeks Legnica znów bez punktów! Zespół trenera Piotra Adamca tym razem musiał uznać wyższość Iskry Księginice, która w niedzielę wygrała przy Grabskiego 2:0.
Konfeks do meczu z Iskrą przystąpił bez kontuzjowanych Konrada Cieślaka, Adama Popeckiego i Jacka Kanasa. Brak dwóch ostatnich był szczególnie widoczny w przedniej formacji.

Legniczanie pierwszą bramkę stracili już w 3 minucie meczu. Warto dodać, że na własne życzenie. Michał Leipelt będąc ostatnim obrońcą kiwał się z dwoma zawodnikami Iskry. Piłkę przejął Mateusz Łodej, który efektownym lobem z 40 metrów pokonał Sebastiana Tamiołę.

Konfeks szybko ruszył do przodu, jednak miał spore problemy z przebiciem się przez twardo grającą formację obronną z Księginic. Dobrych okazji do wyrównania stanu meczu nie wykorzystali m.in. Dominik Plebaniak i Dorian Wach. Piłka po uderzeniu środkowego obrońcy Konfeksu zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Tomasza Wasilewskiego.

Konfeks był bliski doprowadzenia do remisu w 58 minucie. W polu karnym faulowany był Arkadiusz Cymbalista i arbiter głÃ³wny bez wahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Damian Kwaśniewski. Kapitan Konfeksu jednak fatalnie uderzył i piłka przeleciała tuż obok lewego słupka.

Goście za wszelką cenę starali się bronić wyniku i nastawili się głÃ³wnie na grę z kontry jedna z nich w 70 minucie przyniosła efekt bramkowy. Mateusz Lisowicz przy biernej postawie legnickiej defensywy płaskim strzałem pokonał Tamiołę.

Dla Konfeksu było to już piąte spotkanie bez zwycięstwa. Podopieczni Piotra Adamca po 6. kolejkach zajmują trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu punktów. Za tydzień legniczanie zmierzą się na wyjeździe z Rodłem Granowice.

Konfeks: Tamioła - Kowalczyk, Wójcik, Wach, Bajgot (75 Trochanowski) - Cymbalista (75 Lesiak), Kwaśniewski (75 Kałużny), Woźniak (75 Jazowiecki), Dańczak, Plebaniak (60 Lech) - Leipelt (30 Makowski)
Cracovia na Grabskiego
18/09/2015 13:35
W dniu 18.09.2015 na stadionie Konfeksu Legnica gościł zespół ekstraklasy Cracovia Kraków. Cracovia Kraków to pięciokrotny Mistrz Polski, jeden z najstarszych zespołÃ³w w Polsce, który został założony w 1906 roku.
Trenerem zespołu jest Jacek Zieliński, trener bardzo zasłużony dla polskiego futbolu, który z drużyną Lecha Poznań wywalczył tytuł Mistrza Polski. W zespole Cracovii gra m. in. Bartosz Kapustka, zawodnik, który zadebiutował w 1 reprezentacji Polski w meczu z Giblartarem , w którym zdobył bramkę. Krakowianie przeprowadzili na obiekcie Konfeksu trening przed meczem o mistrzostwo ekstraklasy z Zagłębiem Lubin, który odbędzie się w dniu dzisiejszym w Lubinie o godz 20:30. Po treningu było pamiątkowe zdjęcie z naszymi zawodnikami ligi dolnośląskiej juniorów młodszych oraz działaczami klubu.
Następnie trener Jacek Wieczorek odwiedził siedzibę klubu - zapoznając się z historią klubu. Gratulował dobrej pracy z młodzieżą, znał naszych zawodników - wychowanków, którzy występowali w reprezentacjach Polski.
Na zakończenie podziękował za dobrze przygotowaną płytę boiska do zajęć i obiecał jak będzie grał w okolicach Legnicy zawsze skorzysta z gościnności naszego klubu.
Efektowne zwycięstwo trampkarzy
18/09/2015 13:24
Legnica 16 września 2015 godz.17:00

Trampkarze Liga - Okręgowa

Konfeks - Amico Lubin 18:1 (11:0)

Bramki : Słoniewski 5, Marciniak 4, Maczuba 3, Tarnowski 2, Gdaniec 2, Przerywacz 1, Marczuk 1

W meczu rozegranym awansem nasz zespół rozgromił Amico Lubin 18;1. Już w pierwszej minucie zdobywamy prowadzenie, a już po 3min jest 2;0 dla naszego zespołu. Od początku spotkania widać wyraźną przewagę naszego zespołu w każdym elemencie gry. Efektem tego są kolejne bramki i rekordowy wynik do przerwy 11;0. W drugiej połowie trener Maciej Gałęza wpuszcza na plac gry wszystkich zawodników rezerwowych, ażeby mieć przegląd całego zespołu.
Zdobywamy kolejne bramki a zespół gości na osłodę zdobywa honorowego gola i mecz kończy się wynikiem 18:1 dla
Konfeksu. W tej chwili w kadrze zespołu znajduje się ponad 20 zawodników i trener ma duże pole manewru, zwiększa to również rywalizację w zespole.

Kolejny mecz nas zespół rozegra 26.09.2015 w sobotę o godz 16;00 z Prochowiczanką w Prochowicach.
Oczekujemy kolejnego udanego występu i stałego podnoszenia poziomu grynaszych zawodników.

Konfeks : Pazdro, Słoniewski, Skorobogaty, Kłys, Maczuba, Wysoczański, Marciniak, Dzierbicki, Przerywacz, Hawran, Tarnowski, Garbacz Łukasz, Pawliszczy, Lewandowski, Kuboń, Marczuk, Gresiuk, Gdaniec
Ważne zwycięstwo juniorów
14/09/2015 11:48
Legnica 13 września godz.14:00

Konfeks Legnica - KS Oława 1:0 (0:0)

Bramka : 1:0 Janeczko (karny 46 min)

Sędzia głÃ³wny : Abramowicz Rafał, asystenci: Gurban Magdalena, Chudy Bogusław

Po efektownym zwycięstwie 4;0 w Polkowicach nasi Juniorzy chcieli kontynuować zwycięską passę. Przeciwnikiem naszym był bardzo mocny zespół KS Oława, który w dotychczasowych 5 meczach odniósł 4 zwycięstwa i plasował się w czubie tabeli.
Do meczu nasz zespół przystępował ze świadomością, że 5 zawodników grało po grypie żołądkowej, będąc bardzo osłabionymi. Mecz ten pokazał jednak, że mając silne charaktery można przezwyciężyć słabości i grając z wielką wolą zwycięstwa i determinacją można pokonać mocnego przeciwnika.
Mecz mógł rozpocząć się dla naszego zespołu bardzo dobrze, ponieważ w pierwszych 5min mieliśmy 2 100% sytuacje bramkowe, których nie wykorzystaliśmy. W kolejnych minutach lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy byli dominującym zespołem w pierwszej połowie. KS Oława posiadał przewagę w polu jednak nie stwarzał sobie klarownych sytuacji bramkowych. Nasz zespół grał konsekwentnie w defensywie, a wszystkie ciężkie sytuacje ostatecznie likwidował nasz bramkarz Mateusz Woliński, który rozgrywał bardzo dobry mecz. Druga połowa spotkania rozpoczęła się dla nas bardzo dobrze. W 46 min gry zawodnik gości ewidentnie zagrywa piłkę ręką w polu karnym i sędzia bez wahania dyktuje rzut karny.
Wykonawcą karnego jest Michał Janeczko, który pewnym strzałem w prawy górny róg bramki daje nam prowadzenie 1:0. Wypada nadmienić , że Michał w tym meczu grał bezbłędnie, grając najlepszy mecz w sezonie. Kolejne minuty to wyrównana gra. Jednak końcowe 20 minut to mecz z przewagą gości, którzy za wszelką cenę dążą do wyrównania. Naszemu zespołowi wyraźnie brakuje sił po niedyspozycji zdrowotnej jak wcześniej nadmieniliśmy 5 zawodników. Gramy jednak bardzo mądrze taktycznie z wielką determinacją i wygrywamy bardzo ważny mecz z groźnym przeciwnikiem. Zwycięstwo daje nam awans na 9 miejsce w tabeli.
Gratulujemy całemu zespołowi zwycięstwa i liczymy na kolejne dobre występy. Widać że zespół się konsoliduje i jest w nim dobra atmosfera co szczególnie było widać po zakończonym spotkaniu z Oławą i pięknej radości naszego zespołu.

Kolejny mecz rozegramy 19.09 w sobotę o godz 11:00 w Jaworze z Kuźnią Jawor. Ewentualne zwycięstwo da nam mocną pozycję w środku tabeli.

Konfeks :: Woliński, Bazan, Pazdro, Hałdrzyński, Cirko (78 Kościelny),Janeczko, Hoszowski, Kukułka (65 Lajcht), Ponanta(60 Szalwich), Grzyb,Gulewicz (70 Swędzikiewicz)
Zero zdobyczy w Grębocicach
14/09/2015 3:46
Grębocice 12 września 2015 godz.17:00

Sparta Grębocice - Konfeks Legnica 2:0 (2:0)

Sędzia:

Widzów: ok 50

Bez punktów wrócili z Grębocic piłkarze legnickiego Konfeksu. Podopieczni trenera Piotra Adamca przegrali 0:2 ze Spartą i w tabeli okręgówki spadli na 13. miejsce.
- Gdyby w futbolu przyznawali punkty za wrażenia artystyczne, to byśmy wygrali. Tylko, że tak nie jest - narzeka kierownik Konfeksu Tadeusz Augustyniak.

Legniczanie w Grębocicach prowadzili grę, stwarzali sobie pod bramką gospodarzy sytuacje strzeleckie, ale niestety razili skutecznością. Sparta była za to zabójczo skuteczna. Konsekwentnie się broniła, wyprowadzając kontry. Dwie z nich zakończyły się bramkami.

W drugiej połowie Konfeks walił głową w mur i do Legnicy wrócił na tarczy. - Graliśmy bez Arkadiusza Cymbalisty i Jacka Kanasa, ale kadrę mamy przecież szeroką. Fakt jest taki, że mamy kiepski początek sezonu. Drużyna musi się jak najszybciej otrząsnąć, bo jej miejsce jest w czołÃ³wce, a nie w ogonie tabeli - irytował się dyrektor Konfeksu Piotr Potycz.

Konfeks: Jechalik - Kowalczyk, Wach, Cieślak, Makowski - Plebaniak (75 Trochanowski), Bajgot, Popecki (70 Kałużny), Kwaśniewski, Woźniak (80 Dańczak) - Leipelt (65 Lesiak)
Cenne 3 punkty juniorów w Polkowicach
07/09/2015 14:34
Polkowice 5 września 2015 godz.13:15

Górnik Polkowice - Konfeks Legnica 0:4 (0:1)

Bramki : 1:0 Grzyb 26 min, 2:0 Cirko, 3:0 Cirko 52 min, Grzyb 70 min min

Juniorzy młodsi w 5 kolejce udali się na mecz do Górnika Polkowice. Nasza drużyna od początku meczu osiągnęła przewagę, czego efektem była pierwsza sytuacja już w 30 sekundzie meczu. Gulewicz staje sam na sam z bramkarzem Gości , górą jest golkiper. Do 12 minuty stwarzamy trzy sytuacje 100% . W 26 minucie meczu zdobywamy bramkę . Bardzo ładna akcja zespołowa i Dawid Grzyb zdobywa gola. Do przerwy wynik nie ulega zmianie. Druga połowa to jeszcze większa przewaga Konfeksu, czego efektem jest bramka w 48 minucie Michała Cirko . Piękną asystą popisuje się Gulewicz. W 52 minucie było już 3-0, kolejną bramkę zdobywa Cirko. Jest to bardzo udany powrót Michała po 8 miesiącach przerwy, z powodu kontuzji. Mamy jeszcze sporo sytuacji do strzelenia bramki, ale bramkarz gospodarzy w tym dniu był bardzo dobrze dysponowany. Wynik meczu ustalamy w 70 minucie 4-0, gdy pięknym strzałem z 16 m popisuje się Grzyb.
Chcemy pochwalić cały zespół za dobrą grę , mamy nadzieję, że ten mecz pozwoli się zawodnikom odblokować po słabym początku ligi .

Konfeks : Woliński(Skibiński), Pazdro, Janeczko, Bazan, Sidorowicz (65 min Kipa),Hoszowski, Grzyb, Hałdrzyński(68 min Szalwich), Kukułka(51 min Bojko), Cirko ( 72 min Swędzikiewicz), Gulewicz.